Morgan Stanley stanovila cílovou cenu akcií Apple na 210 dolarů a ponechala rating Overweight

Morgan Stanley stanovila cílovou cenu akcií Apple na 210 dolarů a ponechala rating Overweight

Společnost Morgan Stanley snížila cílovou cenu společnosti Apple (APPL). Původně firma stanovila pro tuto technologickou společnost cílovou cenu 215 USD, kterou nyní snížila pouze na přibližně 210 USD.

Podle analýzy Morgan Stanley 4. čtvrtletí finančního roku 2023 neposkytne příliš velkou hloubku. V důsledku toho trh nebude schopen výsledky interpretovat jako medvědí či býčí vůbec.

Společnost Apple čekají velké protivětry

Kromě toho analytická společnost také ponechala rating společnosti Apple na úrovni overweight beze změny. Dodali, že společnost bude ve 4. čtvrtletí čelit nedostatku dodávek iPhonů. Zároveň silný americký dolar povede k určitým potížím pro Apple.

Po pohledu na stranu poptávky a nabídky společnost Morgan Stanley mírně zvýšila své odhady pro 4. čtvrtletí. Zároveň však snížila odhady pro prosincové čtvrtletí přibližně o 5 až 9 %. Důvodem této změny je nejnovější iPhone 15, moderní smartphone představený společností Apple.

Společnost také dodala, že zveřejnění výsledků společnosti Apple je naplánováno na 2. listopadu, což nepřinese žádnou jasnost. Jinými slovy, akcie společnosti Apple nepřinesou 2. listopadu žádnou významnou cenovou akci.

Prozatím je jedním z protivětrů, kterým Apple čelí, nabídka modelů iPhone 15 Pro Max a Pro. Ve skutečnosti se problém s dodávkami protáhne dokonce až do začátku roku 2024, což se pravděpodobně promítne i do špatných prodejních čísel.

Dalším faktorem, který se teprve ukáže, je, zda společnost Apple se svým modelem iPhone dosáhne nového prodejního rekordu, nebo se stane obětí slabé spotřebitelské poptávky po celém světě. Koneckonců každý nový model iPhonu, který společnost vyrobí, má vyšší cenu než předchozí model.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek