Mpc Haskel naznačuje další zvyšování sazeb ze strany BoE

Bank of England oznamuje revizi politiky úrokových sazeb

Jonathan Haskel, který je členem Výboru pro měnovou politiku (MPC), nedávno hovořil o tom, že Bank of England možná bude muset v boji proti inflaci opět zvýšit úrokové sazby.

Podle Jonathana Haskela musí BoE zavést několikanásobné zvýšení sazeb, aby snížila inflaci ze současné úrovně 4,5 %.

Dodal také, že je důležité nebrat riziko inflace na lehkou váhu, a to znamená, že nemůžeme vyloučit další zvyšování sazeb ze strany centrální banky. Podle jeho názoru jsou současné ekonomické podmínky ve Spojeném království obtížné, ale nejsou tak obtížné jako zakotvená inflace.

Inflace představuje pro britskou ekonomiku velkou hrozbu

Podle MPC jsou rizika spojená se zakotvenou inflací mnohem horší, než se zdá na první pohled.

Ekonomové se domnívají, že Bank of England příští týden pravděpodobně zvýší zápůjční sazbu na úroveň kolem 4,75 %. Někteří odborníci na trh se navíc domnívají, že do konce roku 2023 úrokové sazby pravděpodobně dosáhnou 5,5 %. Koneckonců úroveň inflace ve Spojeném království je stále rekordní a působí na širokou veřejnost.

Již dříve se Hask vyjádřil právě takto a hovořil o důležitosti práce na řešení problému inflace. Pokud se podíváme na vývoj spotřebitelských cen ve Velké Británii, rychlost jejich poklesu byla v průběhu dubna nižší, než se očekávalo.

A zdá se, že BoE si je také plně vědoma problémů vyplývajících z inflace. Proto také Haskelová uvedla, že přetrvávání a dynamiku inflace velmi pečlivě sleduje.

Na základě prognóz ekonomů a komentářů MPC se zdá, že žádné snížení sazeb ze strany BoE nehrozí. Alespoň tak to vypadá pro rok 2023, ale o příštím roce nemůžeme nic říci, protože na jakékoli závěry je ještě příliš brzy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek