MUFG předpovídá, že USD/JPY překoná hranici 150 na pozadí oživení amerického dolaru

USD/JPY zůstane v příštích šesti měsících nad úrovní 145,00 - Rabobank

Podle analytiků MUFG existuje vysoká pravděpodobnost, že pár USD/JPY překoná úroveň 150,00, pokud dojde k odrazu amerického dolaru. Pokud se rozhlédneme kolem sebe, růst výnosů desetiletých japonských dluhopisů již donutil BoJ zakročit a přijmout opatření.

To způsobilo mírné oslabení JPY, které se však od výprodeje amerického dolaru změnilo. Odraz amerického dolaru by však znamenal, že USD/JPY je připraven opět pokračovat v býčím trendu. Tentokrát bude cílem pro USD/JPY hladina 150,00.

Operace nákupu dluhopisů ze strany BoJ

Pokud se podíváme na rozhodnutí BOJ nakupovat vládní dluhopisy, vše začalo, když globální trh s dluhopisy zažil výprodej. Proti tomu BOJ zakročila nákupem státních dluhopisů ve snaze stabilizovat trh.

Tomu se však mohlo předejít, kdyby býčí trend amerického dolaru pokračoval bez jakýchkoli poruch. V takovém případě se šance, že USD vůči JPY překoná úroveň 150,00, nesmírně zvýší.

Podle analytiků MUFG výprodej amerického dolaru nevydrží a velmi rychle odezní. To umožní pohyb párů jako USD/JPY a EUR/USD ve prospěch amerického dolaru.

Operace nákupu dluhopisů BOJ byla z větší části skromná, což znamená, že ani centrální banka nebyla připravena jít do toho s plnou silou. To také naznačuje, že jakékoli další posílení amerického dolaru otevře dveře k důležité hladině odporu 150,00.

Nezapomínejme však, že BoJ věnuje velkou pozornost také vývoji kurzu JPY vůči ostatním zahraničním měnám. Jakékoli trvalé oslabení JPY vůči USD & dalším měnám tak rovněž otevře dveře FX intervenci BoJ.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek