Na australském trhu práce přibylo v únoru 64600 pracovních míst

Usdcad dosáhnout 134s regionu na býčí hybnosti Scotiabank

Nedávné údaje ukazují, že tempo růstu australského trhu práce bylo vyšší, než se očekávalo. Díky tomu klesl počet nezaměstnaných na padesátileté minimum.

Odborníci se domnívají, že se do zaměstnání vrátil rekordní počet lidí po přestávce nebo po změně zaměstnání.

Celkově přibylo v australské ekonomice 64 600 nových pracovních míst, zatímco trh očekával pouze 48 500 míst. Nebylo by tedy chybou říci, že australský trh práce je velmi silný a nevykazuje žádné známky oslabení.

Australská míra nezaměstnanosti je 5,8 %

Po silnějších než očekávaných výsledcích dosáhla míra účasti na australském trhu práce 66,6 %. Stejně tak míra nezaměstnanosti klesla o 0,3 bodu a dosáhla 5,8 %.

Pokud se podíváme do minulosti, míra nezaměstnanosti dosáhla nejnižšího bodu za několik desetiletí. Ve skutečnosti byla taková úroveň naposledy zaznamenána teprve před téměř 50 lety.

Nedávný nárůst zaměstnanosti v Austrálii přichází v době, kdy se trh práce dva měsíce po sobě zmenšuje. Zdá se, že důvodem byly dlouhodobé přestávky lidí nebo změna zaměstnání.

S návratem lidí zpět do zaměstnání se míra nezaměstnanosti opět snížila. Podle vedoucího ABS mnoho lidí čekalo s nástupem do nového zaměstnání a nyní se většina z nich od února vrací do práce.

Toto náhlé posílení australského trhu práce má však i stinnou stránku… S největší pravděpodobností vyvolá tlak na inflaci, a tím donutí australskou centrální banku (RBA) zavést nové zvýšení úrokových sazeb.

Po zveřejnění míry zaměstnanosti australský dolar (AUD) vzrostl o 0,4 %, protože nyní existuje ještě větší šance na zvýšení sazeb.

Jedinou dobrou zprávou o australské ekonomice je prozatím silný trh práce. V opačném případě existuje několik problémů, jako jsou vysoké úrokové sazby a inflace.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek