Nadcházející upgrade Etherea odemkne 33 miliard eur

Bitstamp pozastavuje sázení ETH pro americké zákazníky kvůli regulačním překážkám

Tento týden bude konečně spuštěna očekávaná aktualizace Etherea, která odemkne také finanční prostředky ve výši až 33 miliard dolarů.

Nový upgrade se jmenuje Shapella a umožní držitelům ETH přístup k jejich vsazeným prostředkům v etherech (ETH). Tyto prostředky byly stakovány a uzamčeny na dobu 3 let.

Důvodem tohoto procesu stakování je umožnit modernizaci sítě ETH a zvýšit její bezpečnost. Na oplátku investoři, kteří vsadili své ETH, získali atraktivní návratnost investic!

15 % ETH je vsazeno

Podle dostupných zpráv bylo na Ethereum (ETH) vsazeno přibližně 33,37 miliardy dolarů, což představuje 15 % všech mincí.

Po aktualizaci blockchainu však bude v příštím týdnu k výběru opět k dispozici přibližně 1,1 milionu ETH. To má hodnotu přibližně 2 miliard dolarů, pokud je cena jednoho ETH 1860 dolarů.

Nyní je největší otázkou, co se stane, až bude tolik ETH k dispozici k výběru. Pokud většina investorů nakonec své ETH prodá, pošle to hodnotu ETH níže.

Pokud jde o volatilitu, není pochyb o tom, že v krátkodobém horizontu se nějaká velká volatilita chystá.

Existuje mnoho analytiků, kteří se domnívají, že odblokování těchto vsazených mincí povede k velkým výběrům a velkému prodeji.

Je tu však ještě jeden kousek skládačky tohoto příběhu ETH… Pouze 29 % etheru (ETH) bylo stakováno v hodnotě, kterou lze považovat za zisk (ve srovnání s nedávnou cenou ETH). Pokud tedy většina investorů do ETH nakonec své mince prodá, učiní tak se ztrátou.

Zatím se jedná pouze o spekulace, protože nikdo pořádně neví, kam tyto vsazené ETH půjdou… Pokud by se však staked ETH nakonec prodávaly za současné ceny, nebyla by to pro investory do ETH vůbec dobrá zpráva.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek