Nedostatek bytů v Německu je podle společnosti Zia na dvacetiletém maximu

Německá inflace dosáhla v říjnu nejnižší úrovně

Podle nové zprávy Německého svazu nemovitostí (ZIA) je v Německu nedostatek bytů. Ve skutečnosti je nedostatek bytových objektů na dvacetiletém maximu. Kromě toho se očekává, že veškeré nové stavební projekty rezidenčního charakteru budou procházet dalším útlumem.

Celkově existuje v Německu obrovský rozdíl mezi nabídkou & poptávkou po objektech k bydlení. Pokud budeme hovořit o číslech, očekává se v příštích několika letech rozdíl přibližně 700 000 (0,7 milionu) budov.

To znamená, že již tak znepokojivý nedostatek bytů v Německu se v příštích několika letech ještě prohloubí. A aby toho nebylo málo, tempo nové výstavby v zemi se také výrazně zpomalilo.

Podle zprávy je jádrem problému s bydlením v Německu nárůst nákladů na financování. A všichni víme, že finanční náklady jsou v Německu přímo závislé na úrokových sazbách.

Prozatím se úroková sazba v Německu pohybuje kolem 2,19 %, což lidem & firmám ztěžuje získání peněz nebo úvěru. Kromě toho rostou také ceny stavebních materiálů, což rovněž způsobuje pokles nové výstavby.

Ještě v loňském roce na tento problém stavebnictví v Německu upozorňovalo. A nyní se zdá, že problém hledí německým občanům přímo do očí.

V roce 202 byl celkový počet nově dokončených bytů 280000 a pro letošní rok se očekává počet kolem 245000.

Podle německého ministra pro bydlení nebude v roce 2023 splněn vládní cíl nové výstavby. Dříve byl cíl nesplněn také v roce 2003, což vypovídá o tom, že problém je tu po dvou desetiletích znovu.

Podle odborníků se v poslední době zhoršila i současná nálada v německém stavebnictví. A jediným východiskem z této situace je snížení úrokových sazeb v Německu nebo nabídka dotací na stavební materiály.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek