Nedostatek pracovních sil na trhu práce a nedostatek přistěhovalectví

HSBC - Síla amerického dolaru bude tentokrát konzistentní

Trh práce v USA prochází jedinečným problémem… Na prahu roku 2023 Američané otevírají mnoho pracovních míst, ale nemají dostatek pracovníků.

V době psaní tohoto článku jsou v USA stále otevřeny přibližně 3 miliony pracovních míst. Podle předního ekonoma je hlavním důvodem tohoto nedostatku na trhu práce zpomalení imigrace.

K pochopení této skutečnosti ekonom Adam Ozimek uvedl, že nedostatek imigrace znamená, že do USA přichází méně lidí. To vede k nedostatku na trhu práce, protože existuje mnoho volných pracovních míst, která mohou být obsazena přistěhovalci. Za současného stavu věcí se zdá, že by USA mohlo prospět přijetí uvolněnější imigrační politiky.

Nejnovější údaje DHS ukazují, že imigrace v USA roste o 5 % ročně. Přibližně 740 000+ osob získalo status LPR, ale při porovnání s čísly z let 2011 až 2011 se jedná o pokles o 28 %.

Nedávno dokonce Jerome Powell otevřeně hovořil o nedostatku pracovních sil ve Spojených státech amerických. Dokonce i Powell opět naznačil, že hlavní příčinou tohoto problému je nedostatek imigrace.

Uvedl, že během pandemie byl zaznamenán prudký nárůst počtu úmrtí a po něm následoval pokles imigrace. V důsledku toho přišel trh práce přibližně o 1,5 milionu lidí.

Je to již několik let, co právníci a ekonomové uvádějí přistěhovalce v USA jako páteř trhu práce. Tito přistěhovalci mají většinou vyšší míru účasti na trhu práce.

Nezapomínejme však, že přistěhovalci nejsou důležití jen pro zaplnění žvanírny na trhu práce. Ve skutečnosti více lidí nakonec vytváří větší poptávku, což je v konečném důsledku pro ekonomiku dobré.

Přímo to znamená, že tito přistěhovalci budou utrácet peníze za auta, nábytek, domy a všechny ostatní věci.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek