Největší akcionář společnosti Google Larry Page

Největší akcionář společnosti Google Larry Page

Mateřskou společností a holdingem společnosti Google je Alphabet Inc (GOOG, GOOGL). Nabízí software a služby související s internetem, například mobilní operační systémy, cloud computing, streamovanou zábavu a prohlížení a vyhledávání na webu. Společnost podniká i v řadě dalších odvětví, včetně cloud computingu, softwaru a hardwaru, reklamních služeb a mobilních a desktopových aplikací. Po více než 20 letech se vyvinula v jednu z nejoblíbenějších webových stránek na světě.

Do akcií uvedených v tomto oddíle nejsou zahrnuty jak nepřímo držené akcie, tak akcie dostupné prostřednictvím opcí na akcie. Pokaždé, když nakoupí nebo prodají takové množství akcií společnosti, které je považováno za podstatné, jsou zasvěcené osoby povinny předložit formulář 4 SEC.

Akcie třídy B nemají „tržní hodnotu“, protože se s nimi neobchoduje.

Přibližně 3,0 % akcií společnosti Alphabet v oběhu, tj. 19,8 milionu akcií, vlastní Larry Page. Page je členem představenstva společnosti Alphabet a spoluzakladatelem společnosti Google. Od založení firmy do roku 2001 a poté v letech 2011 až 2015 působil jako její generální ředitel. Od roku 2015 až do své rezignace na konci roku 2019 zastával funkci generálního ředitele společnosti Alphabet. Page má majetek v hodnotě téměř 120 miliard dolarů, což z něj činí pátého nejbohatšího člověka ve Spojených státech.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek