Německo odmítá požadavky na dotace pro továrnu na čipy společnosti Intel

Německo odmítá požadavky na dotace pro továrnu na čipy společnosti Intel

Zdá se, že společnost Intel (INTC) požaduje od německých úřadů další dotace pro svůj závod na výrobu čipů. Dostupné zprávy však naznačují, že Christian Lindner (německý ministr financí) požadavek Intelu odmítl s tím, že si to jejich země nemůže dovolit.

Intel, technologický gigant známý po celém světě, plánuje v Německu postavit továrnu na výrobu čipů v hodnotě 18 miliard dolarů (17 miliard eur). Zdá se, že pro tento závod požaduje Intel od německých úřadů další dotace, a ty odmítají jakýkoli takový požadavek akceptovat.

Německý ministr financí prohlásil, že v současném rozpočtu nejsou k dispozici žádné peníze, které by mohly jít na tuto dotaci. Dodal také, že prioritou vlády je spíše konsolidace rozpočtu než jeho rozšiřování.

Intel požaduje 10 miliard eur

Původní dohoda hovořila o tom, že Intel dostane na svůj výrobní závod dotaci ve výši přibližně 6,8 miliardy eur. Zdá se však, že vysoké náklady na výstavbu a energie přiměly společnost, aby nyní požadovala přibližně 10 miliard eur. Když byl Intel požádán o potvrzení této zprávy, nebyl okamžitě k dispozici.

Právě v loňském roce se Intel rozhodl postavit svou novou továrnu na výrobu čipů v Magdeburgu (německé město). Celkově je tato továrna součástí největší evropské investiční akce v hodnotě 88 miliard dolarů. Část z nich bude použita také na posílení továrny umístěné v Itálii a také na balicí/montážní místo v Itálii.

Prozatím se několik společností, jako je Intel, uchází o vládní financování za účelem zřízení továren v evropském regionu. V USA patří k nejvýznamnějším Wolfspeed a Intel. Dalším velkým jménem, které usiluje o vládní financování, je společnost TSMC z Tchaj-wanu.

Celkově se zdá, že německá vláda a Intel dosáhnou střední cesty, protože ani jedna ze stran si nemůže dovolit zdržovat tak velký projekt. Existuje také možnost, že Německo nakonec požadavek Intelu přijme a upraví svůj rozpočet.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek