Německo předpovídá na letošní rok pokles ekonomiky o 0,3 %

Německo předpovídá na letošní rok pokles ekonomiky o 0,3 %

Podle zpráv z médií německá vláda plánuje snížit prognózu hospodářského růstu v roce 2023. Podle podrobností Německo očekává pokles ekonomiky o -0,3 %, což znamená, že v letošním roce nebude zaznamenán žádný růst.

Za normálních okolností je hospodářský růst nečinností, že ekonomika v průběhu roku rostla. Nicméně kontrakce je známkou zmenšující se ekonomiky & proto není vůbec považována za dobrou.

Před několika měsíci Německo předpovídalo na rok 2023 hospodářský růst ve výši 0,4 %, což se nyní změní na kontrakci.

Německá ekonomika čelí velkým protivětrům

Během 3. čtvrtletí 2023 hrozí německé ekonomice rovněž velmi vysoké riziko poklesu, zatímco 4. čtvrtletí 2023 povede k mírnému růstu. Tato zpráva však stále není oficiální, pokud ji neoznámí ministr hospodářství země.

Příští měsíc německý ministr hospodářství zveřejní oficiální prognózy pro poslední a nadcházející čtvrtletí. Podle zasvěceného zdroje úředníci stále připravují prognózy na podzim & budou zaslány příslušným úřadům 11. října.

Podle německého ministra hospodářství zůstane ekonomika během 3. čtvrtletí 2023 slabá. Dodali, že ekonomika zrychlí až po dosažení konce roku nebo začátku roku 2024.

Stejně jako ve zbytku evropských zemí je i v Německu úroková sazba vysoká. Kromě toho výrobní sektor v zemi čelí zvýšenému tlaku v důsledku zpomalení globální poptávky a vysoké inflace (místní i mezinárodní).

Před několika dny vydala novou prognózu vývoje německé ekonomiky také Evropská komise. Podle ní se ekonomika v roce 2023 sníží o 0,4 %, zatímco dřívější prognóza počítala s růstem o 0,2 %.

Podle různých ekonomických institutů německá ekonomika v roce 2023 pravděpodobně poklesne o 0,4 %, nikoliv o nějaký výrazný růst. Vzhledem k obrovskému podílu Německa na HDP EU to bude pro celou Evropu velká rána.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek