Nezaměstnanost v Německu vzrostla o 18 tisíc osob

Německá inflace dosáhla v říjnu nejnižší úrovně

Nejnovější údaje o nezaměstnanosti z Německa ukazují, že v srpnu přišlo o práci mnohem více lidí, než trh očekával. Od začátku letošního roku byl trh práce v Německu velmi silný, ale zdá se, že se konečně začaly objevovat trhliny.

Údaje Spolkového úřadu práce (FLA) ukazují, že v Německu přišlo o práci přibližně 18 000 lidí. Pokud se podíváme na sezónně očištěná čísla, je to přibližně 2,63 milionu. Podle průzkumu mezi ekonomy se očekával nárůst počtu nezaměstnaných o 10 000 osob.

Míra nezaměstnanosti v Německu je 5,7 %

Zdá se však, že situace na německém trhu práce je mnohem horší, než si ekonomové mysleli. Po nedávné zprávě činí nyní míra nezaměstnanosti v Německu na základě sezónně očištěných čísel 5,7 %.

Podle Andrey Nahlesové, která vede úřad práce, se na trhu práce naplno projevuje ekonomická slabost a také letní prázdniny. Zároveň však dodala, že stav je velmi základní a neopravňuje k žádné extrémní opatrnosti.

Za měsíc srpen bylo v Německu k dispozici přibližně 771 000 (771 tisíc) volných pracovních míst. Ve srovnání s loňskými údaji je to pokles o téměř 116 000. Kromě toho se snížila i poptávka po pracovní síle, pokud se podíváme na údaje Spolkového úřadu práce.

I přes snížení počtu volných pracovních míst je však celkový počet stále na vyšší úrovni, pokud se podíváme na minulé trendy v širším měřítku.

Ještě před rokem se úroková míra v Německu pohybovala kolem 1,08 %, nyní činí 2,46 %. To je více než 100% nárůst úrokové sazby, což je také hlavní faktor, který táhne dolů trh práce v Německu. Koneckonců vysoké úrokové sazby mohou zpomalovat inflaci, ale nemůžeme popřít, co všechno špatného mohou způsobit ekonomice země.

Jedním ze sektorů, které jsou vysokými úrokovými sazbami postiženy nejvíce, je trh práce. Proto poslední srpnová čísla nejsou vzhledem k ekonomické kondici země velkým překvapením.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek