Nikkei 225 poklesl o 103 bodů kvůli špatné výkonnosti japonských akcií

Nikkei 225 poklesl o 103 bodů kvůli špatné výkonnosti japonských akcií

Na konci páteční seance se většina japonských akcií propadla. Mezi sektory, které během dne zaznamenaly ztráty, patřily nemovitosti, stroje, elektrotechnika a automobily. Na konci seance dosáhl Nikkei 225 (japonský akciový index) nového měsíčního minima, když ztratil 1,03 %.

To však neznamená, že všechny akcie z indexu Nikkei 225 klesly. Bylo zde i mnoho odlehlých společností, jako například Kansai Electric Power a Fukuoka Financial Group, které zvýšily ceny svých akcií o 5,28 %, resp. 4,77 %.

Naopak nejhůře si v pátek vedla společnost Sapporo Holdings, která klesla o 3,97 %. Podobně na tom byla i společnost Advantest Corp, která je rovněž součástí indexu Nikkei 225. Její hodnota za den klesla o 4,49 %.

Negativní sentiment u japonských akcií

Celkově byl počet klesajících akcií mnohem vyšší než těch, které zaznamenaly zdravé zisky. Vzhledem k tomu, že nový rok je v Japonsku i ve zbytku světa za rohem, existuje velká pravděpodobnost, že akciové trhy mohou uzavřít. Kromě toho bude volatilita s blížícím se novým rokem nadále stlačená, pokud se nestane něco velkého.

Index volatility Nikkei, který sleduje volatilitu japonského akciového indexu, se rovněž snížil o 3,08 %. Ve skutečnosti se index na konci páteční seance naposledy pohyboval kolem hodnoty 20,74.

Pokud se podíváme na ropu, únorové dodávky se po posílení o 1,11 % pohybovaly kolem 78,35 USD/barel. Podobně i únorové kontrakty na ropu Brent vzrostly o 1,61 % a naposledy byly k vidění kolem 82,28 USD/barel.

Co se týče páru dolar/japonský jen, naposledy se obchodoval poblíž 132,55 poté, co si za den připsal 0,17 %. Podobně i měnový pár EUR/JPY si za den připsal 0,39 %. To naznačuje, že japonský jen ztrácel oproti většině svých protějšků & to má trochu co do činění s výkonností indexu Nikkei 225.

I přes poměrně slabý páteční výkon byl však pokles japonského akciového indexu nepatrný. V tomto směru se tedy při vstupu do roku 2023 není příliš čeho obávat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek