Novozélandský dolar (NZD) na ústupu po Fedspeaku

Novozélandský dolar (NZD) na ústupu po Fedspeaku

Po nedávných komentářích předsedkyně Fedu nevypadají vyhlídky světové ekonomiky dobře. Kromě toho jsou v poslední době slabé i údaje z Číny, což vytváří tlak na novozélandský dolar (NZD).

Celkově vzato zelená bankovka překonává NZD, což je důvodem poklesu NZD/USD. Zejména komentáře Jeroma Powella naznačují další zvyšování sazeb, což je pro americký dolar býčí.

Říci, že trhy komentáře Fedu překvapily, by bylo slabé slovo. Většina hráčů na trhu si myslela, že Fed se zvyšováním sazeb skončil, ale zdá se, že tomu tak vůbec není.

Americký dolar přiláká příliv zahraničních investic

Předsedkyně Fedu se vyjádřila k tomu, jak bude americký dolar přijímat příliv kapitálu ze zahraničí kvůli vyšším úrokovým sazbám. Zjednodušeně řečeno, příliv zahraničních fondů podpoří zelenou bankovku vůči ostatním měnám.

Po Fedspeaku kurz NZD/USD otočil a začal se obchodovat níže. Pokles páru Kiwi byl tak rychlý, že dokonce překonal dynamickou rezistenci 50 SMA (denní graf). Nyní se tedy pár obchoduje pod úrovní 50 SMA, která nyní působí jako rezistence.

Náhlý prodej na páru NZD/USD také ohrozil nedávný býčí trend. Prozatím se NZD/USD obchoduje poblíž 0,5890 a je jen o něco výše než 0,5874, což bylo maximum z 2. listopadu. Jakékoli prolomení pod tuto úroveň povede k plnohodnotnému obratu, což dále zvýší ztráty.

Podle analytiků je dalším cílem pro NZD/USD 0,5862 a následně 0,5790. Bude však příliš brzy předpokládat, že NZD/USD oficiálně vstoupil do medvědího teritoria.

V opačném směru bude k potvrzení dominance býků zapotřebí překonání úrovně 0,60001 (maximum z 3. listopadu). Pokud se tak stane, dalším cílem býků na kiwi bude 0,6055.

Dlouhodobý i střednědobý trend NZD/USD je nyní medvědí, což naznačuje, že tendence je zaměřena směrem dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek