NZD/USD Býci se radují z jestřábího postoje RBNZ, ale prodejci zůstávají silní

NZD/USD se obchoduje blízko 0,600 při zvýšené chuti k riziku

Během páteční seance získal měnový pár NZD/USD zpět část ztracených pozic a posunul tak ukazatele z přeprodaných podmínek. Vše začalo po jestřábím komentáři novozélandské centrální banky. Zároveň se index DXY nadále těší několikaměsíčním maximům, což situaci na NZD komplikuje.

Zdá se, že index DYX se konsolidoval nad 200 SMA, když se dotkl úrovně 103,60. Tyto úrovně byly naposledy k vidění teprve 13. června (před 2 měsíci), což zdůrazňuje, že zelená bankovka skutečně nabírá na síle.

Sílu USD nelze ignorovat

Co se týče USD, FOMC je hlavní hnací silou býčího trendu, který pomáhá i americkým výnosům. Situace v Číně zároveň brzdí měny jako NZD a AUD. Koneckonců podání návrhu na bankrot společnosti Evergrande není malou záležitostí, kterou by bylo možné ignorovat, protože upozorňuje na chyby v čínské ekonomice.

Na straně NZD je viceguvernér RBNZ jestřábí a zdůraznil, že sazby mohou zůstat na zvýšených úrovních, aby se zabránilo riziku inflace. To způsobilo, že NZD během páteční seance získal část svých ztracených pozic, a pomohl mu tak stát se dokonce nejvýkonnějším měnovým párem dne.

Technické ukazatele na denní židli NZD/USD odhalují, že nálada na trhu je medvědí nebo přinejlepším neutrální, protože býci čekají na velké oživení.

Index RSI se stále tiskne v přeprodaném teritoriu, což je známkou toho, že se na páru NZD/USD může kdykoli objevit nákupní tlak. Podobně i MACD tiskne červené sloupce, které postupem času nadále oslabují.

Dalším scénářem je, že se NZD/USD nachází pod všemi svými hlavními klouzavými průměry, což poukazuje na kontrolu medvědů nad tímto měnovým párem. Pokud to tedy vezmeme v úvahu, zdůrazňuje to, že býci na NZD jsou v ohrožení.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek