NZD/USD roste díky jestřábímu postoji RBA, americký dolar zůstává v týdnu

NZD/USD se obchoduje blízko 0,600 při zvýšené chuti k riziku

Pár NZD/USD se během severoamerické seance před americkým svátkem 4. července posunul. Likvidita na NZD/USD a dalších párech zůstane v den nezávislosti nízká, což také omezí případný postup USD.

Pár NZD/USD získal impuls díky jestřábímu držení stanovisku RBA (Royal Bank of Australia), po kterém následoval měkký tón zelené bankovky. Po dotyku úrovně 0,6140 (denní minimum) se pár naposledy obchodoval na 0,6197 se ziskem 0,75 %.

NZD/USD: Krátkodobě zůstává neutrální

NZD/USD prozatím pravděpodobně zůstane neutrální s tendencí směrem dolů. Kromě toho se na úrovni 0,6225 nachází 200 EMA, což bude růst NZD vůči USD brzdit.

Z technického hlediska je zde také další formace nazvaná „3 postupující vojáci“, která je známkou silného nákupního momentu NZD. Kromě toho se k býčímu pásmu přibližuje i ukazatel RSI, který rovněž napovídá, že NZD může postoupit výše.

Jediným problémem všech těchto býčích signálů je však 200 EMA na denním grafu. Prozatím tedy 200 EMA omezuje postup NZD/USD!

Pokud však býci NZD 200 EMA pokoří, dalším cílem bude 0,6247, což je shodou okolností také maximum z 16. června. Poté bude další zónou odporu pro NZD/USD úroveň 0,6300.

Naopak pokles pod hladinu podpory 0,6200 otevře NZD brány k dalšímu poklesu. V takovém případě by pár mohl klesnout až k hladině 100 EMA na denním grafu, která se momentálně nachází poblíž 0,6187. Poté bude další zastávkou pro medvědy NZD hladina 0,6165, kde se nachází 50 EMA.

Mezitím průzkum NZIER odhalil mírné zlepšení podnikatelského názoru. Z této zprávy vyplývá, že poptávka na Novém Zélandu je slabá a pokleslo i využití kapacit. Podniky na Novém Zélandu navíc obtížně hledají i nekvalifikované pracovníky.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek