NZD/USD se obchoduje blízko 0,600 při zvýšené chuti k riziku
NZD pokračuje v růstu vůči USD především díky zlepšenému rizikovému sentimentu. Tato změna nálady na trhu způsobila pokles zelené bankovky i výnosů amerických dluhopisů. Kurz NZD/USD se prozatím nachází poblíž úrovně 0,600 se ziskem 0,76 %.
Jinými slovy, zelená bankovka vůči novozélandskému dolaru ztratila 0,76 %, což svědčí o tom, že USD je nyní na ústupu.
Investoři na Wall Street jsou nyní z větší části ochotni investovat do rizikovějších aktiv, jako je NZD, namísto do USD. Nedávný údaj PCE ve výši 3,9 % zároveň naznačuje, že inflace klesá. Předchozí údaj činil 4 %, přičemž celková inflace dosáhla 3,5 %.
Úrokové sazby v USA zůstávají na vysoké úrovni
Tyto nedávné údaje o inflaci naznačují, že Fed bude mít větší kontrolu nad tím, jak dlouho chce držet úrokové sazby v rozmezí 5,25 % až 5,50 %. Většina odborníků se shoduje, že Fed si může dovolit zůstat jestřábím, ale jsou i tací, kteří se domnívají, že rizika mohou plynout z příliš přísné měnové politiky.
Údaje UoM navíc ukazují, že spotřebitelská nálada se při nárůstu inflace z hodnoty 3,1 % na 3,2 % skutečně zhoršila. Občané USA ve skutečnosti vidí nárůst inflace na 2,8 % z úrovně 2,7 % (na základě pětileté prognózy).
Technický výhled měnového páru NZD/USD naznačuje, že i přes nedávnou rally NZD je stále tlak na pokles. Pár se obchoduje nad hladinou podpory 0,600, což však stále nestačí k udržení býčího impulsu.
Důležitými úrovněmi, které je třeba na NZD/USD sledovat, jsou 0,6050 a poté rezistence poblíž 0,6100. Obě tyto úrovně jsou důležité pro potvrzení toho, zda se NZD/USD udrží nad úrovní 0,600, nebo se opět propadne zpět. Stejně tak prolomení úrovně 0,600 znamená, že se úrovně 0,580 a 0,550 stanou opět relevantními.