NZD/USD se zastavil na 0,6150 uprostřed zotavení indexu USD

NZD/USD se obchoduje blízko 0,600 při zvýšené chuti k riziku

Zdá se, že růstové momentum NZD/USD se zastavilo poblíž úrovně 0,6150. Zdá se, že pár kiwi bojuje s rezistencí 0,6150 společně s oživením amerického dolarového indexu (DXY).

Při pohledu do budoucna je pravděpodobné, že americký dolarový index (DXY) zažije vysokou volatilitu po zveřejnění amerického indexu spotřebitelských cen a úrokové politiky. Obě tyto události mohou mít na kurz NZD/USD vážný vliv a pravděpodobně budou diktovat jeho další směr.

Pokud se podíváme na index USD, zdá se, že po dotyku supportu na úrovni 103,30 vykazuje silný odraz. Prozatím se zdá, že Wall Street má smíšené názory na rozhodnutí o úrokové politice, což se projevuje i na párech jako NZD/USD.

HDP Nového Zélandu za 1. čtvrtletí v centru pozornosti

Ačkoli jsou ekonomické údaje z USA důležité, nemůžeme ignorovat ani údaje přicházející z Nového Zélandu. Koneckonců jedna ze složek páru Kiwi zahrnuje i měnu NZD.

S výhledem do budoucna se očekávají údaje o HDP Nového Zélandu za 1. čtvrtletí, kdy trh očekává pokles o 0,1 %. Dříve novozélandský HDP klesl o 0,6 %, což nám napovídá, že trhy jsou trochu optimistické ohledně zlepšení ekonomických podmínek na Novém Zélandu.

V ročním vyjádření se očekává, že HDP Nového Zélandu vzroste o 2,6 %, což je více než minule vykázaný pokles o -2,2 %.

Technický výhled páru kiwi ukazuje, že klobouk již překonal hladinu odporu 0,6111, která nyní slouží jako polštář pro býky. Kromě toho pohyb NZD/USD směrem vzhůru podporuje i trendová linie, která začíná od maxima z 11. května poblíž úrovně 0,6385.

Kromě toho se kolem úrovně 0,6147 nachází 200 EMA, který NZD brání v jakémkoli postupu směrem vzhůru.

Ukazatel RSI, který udává směr hybnosti na NZD/USD, se stále obchoduje v býčí zóně (60 – 80).

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek