NZD/USD získává podporu, protože USD vykazuje slabost po PMI

NZD/USD se obchoduje blízko 0,600 při zvýšené chuti k riziku

Během středeční obchodní seance získal měnový pár kiwi býčí impuls po zveřejnění údajů o indexu nákupních manažerů S&P za srpen. Americký PMI neodpovídal očekávání a byl dokonce nižší než údaje z minulého měsíce.

V důsledku toho získal NZD nad USD převahu a posunul tak pár NZD/USD na pětidenní maxima. Údaje o americkém PMI ukázaly širší obrázek změkčení americké ekonomiky, což se projevilo i na výnosech amerických dluhopisů.

Celkově trh ve srovnání s obdobím před několika dny (před zveřejněním PMI) méně věří v agresivní Fed. Nyní se investoři naladí na to, co řekne Jerome Powell, aby získali náznaky ohledně politiky úrokových sazeb.

Americké PMI trh překvapily

Z očekávané hodnoty 49,3 na skutečnou hodnotu 47,00 údaje trhy překvapily a dokonce snížily index amerického dolaru.

Pokud se ohlédneme zpět, Fed dal jasně najevo, že jakékoli rozhodnutí ohledně úrokových sazeb bude záviset na ekonomických údajích. Nyní, když máme k dispozici slabý PMI, se trhy domnívají, že Fed si již nemůže dovolit být tak agresivní, jako byl v poslední době. Koneckonců i výnosy amerických dluhopisů po posledních výsledcích PMI klesají.

Proto se šance na zářijové sazby Fedu nyní pohybují téměř na nule, zatímco listopadové se pohybují kolem 35 %. Stručně řečeno, vyhlídky na další zvýšení sazeb v letošním roce se po těchto údajích jeví jako mizivé.

Denní graf NZD/USD ukazuje neutrálně býčí obrázek s vysokou šancí, že býci získají převahu. Ukazatel RSI nám říká, že býci nabírají na síle, zatímco MACD rovněž ukazuje, že medvědi ztrácejí kontrolu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek