Očekává se, že Boj bude pokračovat v politice ultra nízkých sazeb

Očekává se, že BoJ v prostředí vysoké inflace zmírní YCC

Navzdory změně ve vedení bude Bank of Japan (BOJ) pravděpodobně pokračovat ve své současné měnové politice velmi nízkých sazeb. Prognóza týkající se Japonska navíc ukazuje na hospodářské oživení díky podpoře výdajů domácností a podniků.

Podle odborníků bude BOJ také signalizovat problém překročení inflace, což by vedlo ke změně cenových projekcí. K tomuto zvýšení dojde pravděpodobně během července při čtvrtletním přezkumu.

Inflace nepovede ke zvýšení sazeb

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, skokové zvýšení inflace také vyvolává zvyšování sazeb, ale zdá se, že Japonsko se vydalo jinou cestou. Proto i v případě, že dojde ke zvýšení inflačního cíle, je šance na zvýšení sazeb v Japonsku velmi malá až nulová.

Guvernér BOJ Kazuo Ueda nedávno zopakoval, že je třeba zachovat současnou ultra uvolněnou politiku, aby byl růst mezd v souladu s růstem cen.

Ve svém projevu v parlamentu Ueda také hovořil o tom, že chování při stanovování cen v podnikovém sektoru vykazuje známky změny, která by mohla zvýšit inflaci.

BOJ se domnívá, že spotřeba se zdá být silná, což pomáhá při podpoře japonské ekonomiky. Banka Kapan však musí pokračovat v podpoře ekonomiky, aby aktivovala 2% inflační cíl.

Proto je velmi pravděpodobné, že ke změně úrokové politiky BOJ nedojde. Na nadcházejícím zasedání BOJ ponechá úrokovou sazbu na úrovni -0,1 % beze změny.

Pokud jde o vývoz z Japonska, BOJ může snížit prognózy vzhledem ke slabší poptávce z Číny a USA.

Celkové téma však naznačuje, že BOJ pravděpodobně zůstane u své současné politiky, aby zajistila, že se mírné oživení třetí největší ekonomiky světa stane možným.

Dříve trhy doufaly, že změna ve vedení BOJ povede také ke změně politiky BOJ. Zdá se však, že i Ueda je ochoten pokračovat ve staré politice, aby dosáhl výsledků.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek