Oživení kanadského trhu s bydlením by mohlo oddálit snížení sazeb Boc

Oživení kanadského trhu s bydlením by mohlo oddálit snížení sazeb Boc

Zdá se, že kanadský trh s bydlením po dlouhém období poklesu konečně zahájil fázi oživení. Načasování oživení však není vůbec dobré vzhledem k tomu, že se očekává, že vysoké úrokové sazby zpomalí většinu ekonomiky.

Pokud tedy kanadský trh s bydlením nastoupí fázi oživení, povede to k vysoké inflaci v Kanadě. To by zase podle analytiků oddálilo změnu politiky Bank of Canada.

Trhy se těší na snížení sazeb ze strany Bank of Canada poté, co bude následovat agresivní politika. Pokud by se však inflace v důsledku oživení na trhu s bydlením obrátila k vyšším hodnotám, vše by to narušilo.

Kanada: Úroková sazba je na 15letém maximu

Oživení na trhu s bydlením se objevilo, když kanadská centrální banka pozastavila cyklus zvyšování sazeb. Prozatím se úroková sazba v Kanadě pohybuje poblíž 4,50 %, což je 15leté maximum!

BoC se domnívá, že inflace se vrátí ke 2 %, pokud hospodářský růst zůstane pomalý. Všichni však víme, že oživení na trhu s bydlením povede k ekonomické aktivitě, která by nakonec inflaci posunula výše.

Podle BMO Capital Markets není oživení na trhu s bydlením něčím, z čeho by byla BoC příliš nadšená! Ve skutečnosti by to vedlo k vyšší inflaci při vstupu do druhé poloviny roku 2023.

Greater Toronto Area, což je lidnatý metropolitní region v Kanadě, zaznamenává již 3. měsíc v řadě trvalý růst cen nemovitostí. Kromě toho se zvýšily i prodeje, což vypovídá o tom, že toto oživení je reálné.

Zdá se, že míč je opět na straně BoC, aby rozhodla o dalším postupu. Prozatím se zdá, že BoC zaujme vyčkávací postoj ohledně trhu s bydlením. Pokud však oživení na trhu s bydlením povede k výraznému zvýšení inflace, bude centrální banka nucena jednat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek