Oznámená dohoda společnosti Exxon Mobil se společností Denbury v hodnotě 4,9 miliardy dolarů

Oznámená dohoda společnosti Exxon Mobil se společností Denbury v hodnotě 4,9 miliardy dolarů

Společnost Exxon Mobil Corp potvrdila dohodu o koupi ropné a plynárenské společnosti Denbury Inc. za částku 4,9 miliardy amerických dolarů. Společnost Denbury Inc. je známá svou činností sekvestrace CO2, která umožní společnosti Exxon Mobil expandovat.

Obchod v hodnotě 4,9 miliardy USD také ukazuje, jak se společnost Exxon Mobil snaží snížit svou stopu skleníkových plynů a zároveň vydělávat peníze na rozvíjejícím se trhu.

V USA je strategie sekvestrace uhlíku mezi ropnými a plynárenskými společnostmi stále oblíbená. To jim umožní pokračovat v těžbě ropy a zemního plynu a zároveň snížit emise. Po nedávném oznámení o daňových úlevách v USA získal proces pohřbívání CO2 pod zem velkou váhu.

Podle podrobností umožní síť potrubí CO2 společnosti Denbury společnosti Exxon Mobile poskytovat služby odstraňování CO2 společnostem CF Industries, Linde AG a dalším. Co se týče mořských úložišť společnosti Exxon Mobil, ta ještě zdaleka nejsou dokončena a pravděpodobně budou trvat ještě několik let.

Malá dohoda pro společnost Exxon Mobil

Na první pohled se zdá, že pro společnost Exxon Mobil je zdokonalení technologie pro nakládání s uhlíkem velmi přímočarý a logický proces. Když se však podíváme na globální stopu společnosti Exxon Mobil, je jasné, že se jedná o velmi malý obchod.

V USA vlastní jednu z největších sítí potrubí pro rozvod CO2 společnost Denbury, která se rozkládá na 925 mílích. Po dokončení nedávno provedených prací bude přístupná společnosti Exxon Mobil.

Právě před dvěma lety společnost Exxon oznámila svůj nový podnik „Low Carbon Solutions“ a měla v plánu získat obrovské příjmy snížením emisí uhlíku. Společnost dokonce uvedla, že její nové podnikání do deseti let překoná příjmy z tradičních činností.

Nyní se zdá, že Exxon Mobil myslí svůj plán skutečně vážně, protože do nového obchodu již vložil několik miliard dolarů.

Do konce roku 2027 nebo 2028 plánuje Exxon také spustit závod na výrobu vodíku ve státě Texas. Podle společnosti má vodík velký potenciál stát se čistým palivem.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek