Pákistán nakoupil zlevněnou ruskou ropu za čínský jüan

Pákistán nakoupil zlevněnou ruskou ropu za čínský jüan

Pákistán koupil první dodávku ropy z Ruska za čínský jüan. Jedná se o zásadní posun od politiky země, která pro dovoz používala americký dolar.

Pákistán, který již čelí hospodářské krizi, získá přechodem na čínský jüan tolik potřebný oddech. Kromě toho země také získala ruskou ropu se slevou – Přesný rozsah slevy jihoasijská země nezveřejnila.

Podle odborníků má Pákistán dostatek prostředků pouze na to, aby umožnil kontrolovaný dovoz na 30 dní. Za těchto okolností se přechod na čínský jüan jeví jako tolik potřebná záchrana země.

Do přístavu Karáčí dorazilo 45 tisíc tun ropy

Do přístavu Karáčí v neděli dorazila první nákladní loď s ruskou ropou. Podle pákistánského ministra ropného průmyslu byla platba za zásilku provedena v RMB. Na dotaz ohledně slevy a ceny ropy se rozhodl nesdělovat žádné podrobnosti.

Podle ministra se jedná o první dohodu G2G mezi Pákistánem a Ruskem týkající se ropy. Celkem Pákistán nakoupí 100 tisíc tun ropy, přičemž přibližně 45 tisíc tun již dorazilo do přístavu v Karáčí.

Nákup ropy byl uskutečněn v dubnu, zatímco první dodávka byla provedena v červnu, což znamená, že zásilka dorazila na místo určení nejméně za dva měsíce. Dostupné zprávy naznačují, že se jedná o uralskou ropu, která je považována za lehkou ropu.

Nedávný nákup od Pákistánu umožnil Moskvě najít nový trh pro svou ropu po všech sankcích ze strany západních zemí.

Ropné rafinerie budou prozatím provádět testy ruské ropy, aby zjistily, zda je z obchodního hlediska možné s touto kvalitou ropy pracovat, či nikoli.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek