Podle Goldman Sachs bude zisk na akcii společnosti Apple lepší, než se očekávalo

Goldman Sachs uvažuje o prodeji své jednotky investičního poradenství

Goldman Sachs se opět vrací s prognózou, podle které Apple v posledním čtvrtletí vykázal lepší než očekávaný poměr zisku na akcii. Podle analytiků bude EPS společnosti Apple činit přibližně 1,21 USD, což je vyšší hodnota, než se očekávalo, tedy 1,19 USD.

Důvodem skokového zvýšení EPS je lepší výkonnost v sektoru služeb a prodej počítačů Mac. Pokud se podíváme na tržby z Maců, očekává se, že budou činit přibližně 9,4 miliardy USD.

Tržby ze sektoru služeb ve výši 21,8 miliardy USD.

Dřívější prognóza tržeb z prodeje Maců činila 9,3 miliardy USD, kterou nyní banka Goldman Sachs změnila na 9,4 miliardy USD. Naopak společnost FactSet stanovila částku 6,3 miliardy USD, což je mnohem méně než 9,4 miliardy USD.

Podle Goldman Sachs budou příjmy společnosti Apple ze služeb činit 21,8 miliardy USD, přičemž meziročně vzrostou o 11 %. Trh přitom očekává tržby ve výši 20,7 miliardy dolarů s meziročním nárůstem pouze 6 %.

Důvodem skokového nárůstu příjmů ze služeb je především zvýšení výdajů za App Store. Stejně tak se Apple těšil růstu příjmů i z reklamního sektoru. A v neposlední řadě přináší společnosti větší příjmy také AppleTV.

A pokud se Fed rozhodne přejít ke snižování sazeb ještě v tomto roce, bude to pro Apple & další technologické společnosti další pozitivní vývoj.

V současné době panují mezi investory určité obavy ohledně rizik poklesu a ocenění společnosti Apple Inc. Podle nich je uživatelská základna iPhonů hlavním základem pro zpeněžení služeb.

Celkově Goldman Sachs vidí u společnosti Apple zlepšení volného cash flow spolu s lepším ziskem za poslední čtvrtletí. Pokud se ukáže, že ocenění společnosti Apple od Goldman Sachs je pravdivé, dočkáme se výrazného růstu akcií APPL. Kromě toho poskytne také přehled o dalších technologických akciích a o tom, jak se jim v posledním čtvrtletí dařilo.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek