Podle Goldman Sachs je naše ekonomika velmi odolná

Goldman Sachs: Gold Sachs: SolarEdge Technologies je dobrou příležitostí k nákupu

David Solomon, generální ředitel Goldman Sachs, nedávno prohlásil, že americká ekonomika je mnohem odolnější a houževnatější, než si lidé myslí. Dodal, že ačkoli se problém inflace vleče, na faktech o ekonomice USA to stále nic nemění.

Z rozhovoru s generálním ředitelem Goldman Sachs vyplývá, že i on uznává, že problém inflace není lehký! A na otázku ohledně slabé aktivity na kapitálových trzích dodal, že se velmi očekává oživení.

Kromě toho hovořil také o tom, jak se úprava kapitálových nákladů a ocenění v průběhu roku 2022 projevila na kapitálových trzích. S ohledem na tyto faktory uvedl, že to není vůbec nic neobvyklého.

Oživení na kapitálových trzích v USA v roce 2024

Na otázku, kdy očekává, že americké kapitálové trhy začnou vykazovat sílu, uvedl rok 2024. V rozhovoru dal jasně najevo, že šance na oživení aktivity se začnou projevovat se vstupem do roku 2024.

Důvodem této prognózy je, že lidé potřebují kapitál, a to se přinejmenším prozatím nezmění! Koneckonců některé činnosti, které nejsou nezbytné, lze odložit, ale to neznamená, že je lze odkládat na neurčito.

Uvedl také, jak byly objemy IPO během prvního čtvrtletí slabé, přestože došlo k oživení blokového obchodování a fundraisingových aktivit.

Ponecháme-li na chvíli stranou jeho komentáře, mezi současné problémy, kterým americká ekonomika čelí, patří slabý vývoz, lepkavá inflace a vysoké úrokové sazby. A navzdory všem pozitivním komentářům Goldman Sachs je fundamentální výhled stále stejný.

Když už mluvíme o inflaci, zdá se, že někdy později v roce 2024 začne klesat nebo se dokonce dostane pod cíl Fedu. Nejlepším odhadem bude 2. pololetí 2024, ale je ještě příliš brzy mluvit o roce 2024, když žijeme rokem 2023.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek