Podle Goldman Sachs je zvýšení sazeb Fedu v březnu velmi nepravděpodobné

Goldman Sachs: Gold Sachs: SolarEdge Technologies je dobrou příležitostí k nákupu

Po selhání banky Silicon Valley Bank (SVB) změnili analytici Goldman Sachs svůj výhled na nadcházející březnové zvýšení sazeb.

Podle Goldman Sachs již americký Federální rezervní systém nebude moci po krachu jedné z velkých amerických bank zavést nové zvýšení sazeb. V posledních dnech totiž padla i další velká banka známá jako „Signature Bank“.

V takto nepříznivém prostředí pro americký bankovní sektor bude nové zvýšení sazeb znamenat pro americkou ekonomiku ještě větší zátěž. Po nedávných událostech se totiž zvýšila i ekonomická nejistota.

Dříve banka Goldman Sachs předpovídala na nadcházejícím březnovém zasedání zvýšení sazeb o 25 bazických bodů.

Američtí regulátoři se snaží uklidnit veřejnost

I američtí regulátoři vědí, že současná situace není pro bankovní sektor a celou americkou ekonomiku dobrá. Proto ujistili klienty Silicon Valley Bank o přístupu k jejich fondu a jeho bezpečnosti.

Analytici se domnívají, že regulátoři museli zajistit pořádnou likviditu, aby zvládli odliv vkladů v postižených bankách. Tímto krokem také zabránili dalšímu poklesu důvěry vkladatelů po krachu.

Pro nadcházející zasedání v květnu, červnu a červenci analytici Goldman Sachs stále věří ve zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. To svědčí o tom, že odborníci se domnívají, že nedávný krach bank je pouze krátkodobou komplikací pro americkou ekonomiku.

Po obnovení prognózy se bude konečná sazba v USA pohybovat někde mezi 5,25 % a 5,5 %. Pokud se však současná situace dále zhorší a padnou některé další banky, další zasedání Fedu V květnu, červnu a červenci rovněž nepovedou k žádnému zvýšení sazeb.

Stejně tak by bankovní krize v USA mohla otevřít dveře dalším problémům i v globálním bankovním sektoru. Koneckonců moderní bankovní sektor je tak propojený, že může být obtížné odstranit všechna rizika.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek