Podle společnosti Bofa zůstanou ceny ropy volatilní

Podle společnosti Bofa zůstanou ceny ropy volatilní

Analytici Bank of America (BofA) se nedávno podělili o svůj přehled trhu s ropou v roce 2024. Podle nich bude příštích 12 měsíců (2024) velmi volatilních, protože se očekává, že ropa bude čelit mnoha výzvám.

Podle prognózy se bude cena ropy Brent v roce 2024 obchodovat v průměru za 80 USD. Ceny ropy Brent mohou jít výše nebo níže, ale průměrná hodnota zůstane blízko 80 USD.

V loňském roce (2023) došlo u futures kontraktů na ropu Brent ke změně o -10 % v souvislosti s omezováním těžby ropy, geopolitickým napětím a sníženou globální poptávkou.

Pro rok 2024 by obchodníci neměli očekávat klidný trh s ropou. Problémy jsou stále stejné & a během příštích 12 měsíců se mohou dokonce zhoršit.

Platí 6% omezení dodávek

V tuto chvíli oznámení OPEC+ naznačují, že v platnosti je snížení dodávek v hodnotě přibližně šesti milionů barelů. V procentuálním vyjádření celosvětové nabídky to představuje téměř 6 %.

V letošním roce by podle BofA měl trh s ropou věnovat zvýšenou pozornost krokům Saúdské Arábie v souvislosti s ropou. V tomto kontextu se bude obchodování s ropou Brent pohybovat v rozmezí 70 až 90 USD, protože výhled poptávky je stále nejistý.

BofA také dodala, že celkové ocenění trhu s ropou by mohlo být lepší! Vzhledem k silnému růstu trhu s ropou v posledních třech letech je to pro rok 2024 významná změna.

Další skutečností, na kterou BofA upozornila, je, že se v USA uzavírají některé velké obchody na břidlicových polích. To by byl významný vývoj, pokud se uskuteční, ale měli bychom také vědět, že tyto věci vyžadují čas.

Pokud jde o nejlepší ropné akcie pro rok 2024, analytici BofA vyzdvihli Chevron, Exxon Mobil a OXY (Occidental Petroleum).

Musíme také vzít v úvahu, že země produkující ropu mohou prohloubit omezení dodávek jen do určité míry. Koneckonců těžit méně ropy znamená, že prodejem ropných produktů vydělají méně peněz.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek