Podpisová banka také klesá po Svb

Podpisová banka také klesá po Svb

Zdá se, že problémy pro světový bankovní sektor teprve začínají, protože státní regulátoři uzavřeli i Signature Bank of USA.

Podle analytiků je krach tohoto rozsahu třetím největším bankovním úpadkem v historii bankovnictví v USA. Navíc takový vývoj, který přichází jen několik dní po krachu SVB, je ještě náročnější.

Krach banky Silicon Valley Bank jen před několika dny způsobil, že v ní uvízly miliardy dolarů. Jakmile ji však HSBC převezme, může být pro klienty SVB po problémech. V případě Signature Bank však bude potřeba ještě nějaký čas!

Podle FDIC nedochází ke ztrátám daňových poplatníků

Americká Federální společnost pro pojištění vkladů převzala banku Signature Bank. Podle podrobných údajů měla americká banka ke konci roku 2022 aktiva ve výši 110,36 miliardy dolarů a vklady v hodnotě přibližně 88 miliard dolarů.

Podle amerických bankovních regulátorů nepřijde žádný klient o své peníze. Ve skutečnosti zdůraznili, že každý zákazník SVN a Signature Bank dostane své peníze zpět.

Analytici se domnívají, že pád Signature Bank a Silicon Valley Bank vyvolal obavy a narušil důvěru veřejnosti v bankovní systém. Ačkoli situace není tak vážná jako finanční krize v roce 2008, mohla by nabýt velkých rozměrů, pokud v příštích dnech/týdnech dojde k dalším krachům bank.

Nedávný vývoj vyvedl z amerického bankovního sektoru 100 miliard dolarů, a tím přitáhl i pozornost vlády. Přesný rozsah škod, které to způsobilo důvěře zákazníků, se však teprve ukáže.

Americká FDIC jmenovala nástupnickou banku, jejímž prostřednictvím budou mít zákazníci přístup ke svým finančním prostředkům. Podle podrobností se dlužníci a vkladatelé Signature Bank stanou klienty jiné banky známé jako Bridge.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek