Powell z Fedu předpovídá v letošním roce další dvě zvýšení sazeb

Wells Fargo předpovídá, že Fed v příštím roce sníží sazby o 225 bazických bodů

Předseda Fedu Jerome Powell potvrdil svou rétoriku, že většina centrálních bank na světě letos dvakrát zvýší úrokové sazby. Zároveň dodal, že americký Federální rezervní systém se možná bude muset letos uchýlit i k dalšímu zvyšování sazeb na nadcházejících zasedáních.

Zjednodušeně řečeno, Powell naznačuje další zvyšování sazeb většinou centrálních bank po celém světě do konce roku 2023. Powell tyto názory vyjádřil na konferenci ECB, kde řekl, jak dlouhou cestu s politikou úrokových sazeb ušli.

Na otázku, proč Fed neoznámil zvýšení sazeb na předchozím zasedání, odpověděl, že se tak stalo proto, aby pochopil rozsah vlivu zvyšování sazeb na americkou ekonomiku.

Šance na postupné zvyšování sazeb je na stole

Za zmínku stojí, že Jerome Powell řekl, že Fed se o své strategii pro budoucí zvyšování sazeb ještě nerozhodl. V této souvislosti uvedl, že šance na postupné zvyšování sazeb na nadcházejících zasedáních není vůbec vyloučena ze stolu.

Příští zasedání FOMC se uskuteční 25. a 26. července – Na tomto zasedání jsou šance na zvýšení sazeb velmi vysoké, zejména po nedávných komentářích předsedy a členů Fedu.

Navíc pan Powell dal také jasně najevo, že FOMC se zjevně domnívá, že je třeba ještě pracovat, pokud jde o zvyšování sazeb. Tímto komentářem dal jasně najevo, co Fed v blízké budoucnosti plánuje.

Zjednodušeně řečeno, další zvyšování sazeb je zaručeno, ale jejich frekvence a časový harmonogram zatím nejsou známy. V tomto ohledu se zdá, že jak Fed, tak investoři se dívají na data.

Powellovy komentáře také zdůraznily, že prioritou č. 1 Fedu je nyní pracovat na snížení inflačních tlaků v zemi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek