Předseda představenstva Credit Suisse naznačil, že dohoda s Ubs bude dokončena v pondělí

Předseda představenstva Credit Suisse naznačil, že dohoda s Ubs bude dokončena v pondělí

Ulrich Koerner (generální ředitel Credit Suisse) nedávno rozeslal interní zprávu, která naznačuje uzavření transakce s UBS. Od nouzového převzetí Credit Suisse bankou UBS uplynulo již několik měsíců, ale dohoda ještě nebyla dokončena.

Podle posledních zpráv v médiích se však zdá, že dohoda bude uzavřena v pondělí. Jakmile bude tato transakce uzavřena, stane se jedním z největších převzetí ve finančním sektoru.

Dohoda přináší vzrušující budoucnost

Generální ředitel dal jasně najevo, že v pondělí dojde k uzavření významné kapitoly v historii banky. Bude to však také začátek vzrušující a nové budoucnosti Credit Suisse.

V pondělí se očekává právní uzavření zmíněné transakce, což bude sloužit jako milník k zodpovězení mnoha otázek.

Na základě těchto dostupných informací se zdá, že nejbližší termín uzavření této transakce je nyní stanoven na několik příštích dnů.

Již dříve dala švýcarská vláda rovněž najevo, že je připravena nabídnout 9,96 miliardy USD (9 miliard CHF) jako záruku pro UBS. Tato záruka švýcarské vlády umožní bance vyhnout se ztrátám plynoucím z prodeje aktiv Credit Suisse. Případné ztráty, které přesáhnou limit 5 miliard CHF, však musí pokrýt sama UBS.

Když byly banky Credit Suisse a UBS požádány o vyjádření, nebyly k dispozici. Přesněji řečeno, UBS se k této otázce přímo odmítla vyjádřit. Stejně tak Credit Suisse nebyla okamžitě k dispozici pro reakci.

Z větší části se zdá, že UBS se rozhodne prodat ztrátové operace Credit Suisse jiným finančním institucím. To však může být provedeno až poté, co bude tento megaprojekt mezi oběma bankami uzavřen.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek