Předseda představenstva společnosti Jpmorgan s velkou pravděpodobností nekoupí další banky v potížích

Jpmorgan Turecká centrální banka zvýší úrokové sazby na 25 %

Jamie Dimon (generální ředitel JPMorgan Chase & Co) nedávno vydal prohlášení o tom, že pravděpodobně nekoupí žádnou jinou banku, která má problémy.

Toto prohlášení přišlo poté, co JPMorgan před několika týdny koupila banku First Republic Bank, která se potýká s problémy. Pokud jde o důvody, proč JPMorgan koupil First Republic Bank, generální ředitel uvedl, že jim to pomůže rozvíjet jejich iniciativy a bohatství.

JPMorgan se prozatím stala většinovým akcionářem First Republic Bank poté, co byla tato banka zachráněna americkou vládou.

V posledních několika měsících zkrachovalo několik amerických finančních institucí a First Republic byla jednou z nich. Celkově JPMorgan souhlasil s koupí banky i s jejími úvěry v hodnotě 173 miliard dolarů. Kromě toho měla banka také vklady ve výši 92 miliard dolarů a cenné papíry v hodnotě 30 miliard dolarů.

Generální ředitel JPMorgan se také vyjádřil k tomu, že americké regulační orgány si nemohou dovolit nechat tři americké banky zcela zkolabovat. Podle něj byla rizika plynoucí ze selhání těchto bank příliš velká na to, aby je bylo možné ignorovat.

Další bankovní problémy před námi

Komentáře generálního ředitele JPMorgan nelze brát na lehkou váhu… Pokud se totiž podíváme na současný bankovní systém, o žádném bankovním krachu se nehovoří. Ale pokud tomu tak je, proč by potom generální ředitel JPMorgan říkal, že nejsou ochotni koupit žádnou krachující banku?

Pokud se ohlédneme zpět, zdá se, že američtí regulátoři pouze přiložili náplast na bankovní krizi, která se táhne již několik let. Stačilo by, aby se zhroutilo ještě několik bank, které mají problémy, a měli bychom na krku plnohodnotnou bankovní krizi.

Celkově se zdá, že investoři musí být po zbytek roku 2023 opatrní, protože existuje možnost, že některé další americké banky zkolabují nebo se dostanou do vážných finančních problémů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek