Předseda výboru Sněmovny reprezentantů vyjádřil obavy z obchodů společnosti Tesla v Číně

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů vyjádřil obavy z obchodů společnosti Tesla v Číně

Mike Gallagher je vedoucím výboru Sněmovny reprezentantů USA pro Čínu. V pondělí vyjádřil znepokojení nad závislostí společnosti Tesla na Číně, pokud jde o výrobu, náhradní díly a další potřeby.

Tyto obavy přicházejí poté, co Tesla představila plány na otevření nové továrny na výrobu megapack baterií v Číně! Oznámení učinila čínská státní média a společnost Tesla Inc.

Podle těchto zpráv se v továrně Tesla Megapack bude vyrábět přibližně 1000 kusů baterií. To se rovná zásobě energie o velikosti 40 gigawatthodin a zároveň doplní stávající továrnu na elektromobily.

Tesla musí vybalancovat USA a Čínu

Podle Mika Gallaghera chce získat další informace o tom, jak Elon Musk plánuje vyvážit činnost společnosti v Číně a podporu poskytovanou vládou USA.

Dal jasně najevo, že závislost společnosti Tesla na Číně v něm vyvolává obavy. Řekl to, když se ho novináři ptali na novou továrnu na baterie Tesla v Číně.

Gallagher uvedl, že společnost Tesla zřejmě do značné míry spoléhá na podporu ze strany federální vlády v podobě daňových úlev. Nicméně obchody společnosti Tesla v Číně jsou pro nás zdrojem obav!

Vyjádřil zvědavost, jak Elon Musk najde rovnováhu mezi oběma zeměmi. Při vyjadřování svých obav zároveň ocenil společnost SpaceX Elona Muska a dokonce ji označil za obrovský úspěch.

Po těchto komentářích Elon Musk reagoval také na Twitteru, sociální platformě, kterou vlastní! Podle Elona Muska plánuje společnost Tesla zvýšit výrobu v Nevadě, Texasu a Kalifornii.

Ale i přes zvýšení výroby v závodech v USA není pochyb o tom, že více než 50 % výroby elektromobilů pochází z Číny.

Jen z Číny získala Tesla příjmy ve výši 18,15 miliardy dolarů, což je téměř 20 % celkových příjmů společnosti.

A nedávno Tesla představila své plány na otevření další továrny v Číně, která bude vyrábět megapackové baterie. To vše přichází v době, kdy vztahy mezi USA a Čínou nejsou v souvislosti s rostoucím napětím mezi oběma zeměmi ideální.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek