Převaha medvědů na GBP/USD po zveřejnění PMI a NFP v USA
Britská libra se dostala pod prodejní tlak po zveřejnění amerického indexu PMI a údajů o NFP. Poslední údaje NFP byly přinejlepším smíšené, ale PMI byl lepší, než se očekávalo, což vyhnalo výnosy amerických dluhopisů výše.
V důsledku toho posílil i americký dolar vůči libře šterlinků, a tím stlačil kurz GBP/USD pod úroveň 1,2712 (denní maximum). Po obratu směrem k medvědům se nyní pár libra/dolak obchoduje poblíž úrovně 1,2590, což znamená významnou změnu trendu oproti jeho dřívějšímu směru.
Pokud se podíváme na fundamenty měnového páru GBP/USD, obchodní aktivita v USA se zlepšila, zatímco britské továrny čelí riziku recese. Údaje NFP navíc ukázaly, že během srpna bylo vytvořeno 187 000 pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti vyskočila na 3,5 %. Na této frontě je tedy nyní menší šance na zářijové zvýšení, stejně jako na zvýšení v listopadu.
Výnosy amerických dluhopisů po NFP prudce rostou
Dalším faktorem, který posiluje medvědí postoj k GBP/USD, jsou výnosy amerických dluhopisů, které po těchto údajích obnovily svá maxima. To umožnilo DYXu znovu dosáhnout úrovně 104, a tak ztěžuje býkům na GBP ukázat svou sílu.
Graf D1 měnového páru GBP/USD nám říká, že je zde neutrální až medvědí tendence, která by se mohla změnit v plně medvědí, pokud pár na denním grafu uzavře pod úrovní 1,2590. Jakmile medvědi GBP tuto překážku překonají, dalším krokem budou úrovně 1,2550 a 1,2575. Poté nás čeká hladina 1,2548, což je swingový slow z 23. srpna.
Z širšího pohledu USD po zprávě o PMI a NFP znovu získal na síle. Na druhou stranu neexistují žádná taková fundamentální data, která by podporovala případ silnější GBP. Takže i když na chvíli ponecháme stranou technické údaje, současný trend měnového páru GBP/USD je zaměřen směrem dolů.