Převaha medvědů na GBP/USD po zveřejnění PMI a NFP v USA

GBP/USD stabilní nad 1,2650 na pozadí rozhodnutí Boe

Britská libra se dostala pod prodejní tlak po zveřejnění amerického indexu PMI a údajů o NFP. Poslední údaje NFP byly přinejlepším smíšené, ale PMI byl lepší, než se očekávalo, což vyhnalo výnosy amerických dluhopisů výše.

V důsledku toho posílil i americký dolar vůči libře šterlinků, a tím stlačil kurz GBP/USD pod úroveň 1,2712 (denní maximum). Po obratu směrem k medvědům se nyní pár libra/dolak obchoduje poblíž úrovně 1,2590, což znamená významnou změnu trendu oproti jeho dřívějšímu směru.

Pokud se podíváme na fundamenty měnového páru GBP/USD, obchodní aktivita v USA se zlepšila, zatímco britské továrny čelí riziku recese. Údaje NFP navíc ukázaly, že během srpna bylo vytvořeno 187 000 pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti vyskočila na 3,5 %. Na této frontě je tedy nyní menší šance na zářijové zvýšení, stejně jako na zvýšení v listopadu.

Výnosy amerických dluhopisů po NFP prudce rostou

Dalším faktorem, který posiluje medvědí postoj k GBP/USD, jsou výnosy amerických dluhopisů, které po těchto údajích obnovily svá maxima. To umožnilo DYXu znovu dosáhnout úrovně 104, a tak ztěžuje býkům na GBP ukázat svou sílu.

Graf D1 měnového páru GBP/USD nám říká, že je zde neutrální až medvědí tendence, která by se mohla změnit v plně medvědí, pokud pár na denním grafu uzavře pod úrovní 1,2590. Jakmile medvědi GBP tuto překážku překonají, dalším krokem budou úrovně 1,2550 a 1,2575. Poté nás čeká hladina 1,2548, což je swingový slow z 23. srpna.

Z širšího pohledu USD po zprávě o PMI a NFP znovu získal na síle. Na druhou stranu neexistují žádná taková fundamentální data, která by podporovala případ silnější GBP. Takže i když na chvíli ponecháme stranou technické údaje, současný trend měnového páru GBP/USD je zaměřen směrem dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek