Prodej luxusních domů v Dubaji za 3. čtvrtletí přesáhl 1,6 miliardy dolarů

Prodej luxusních domů v Dubaji za 3. čtvrtletí přesáhl 1,6 miliardy dolarů

Podle známého realitního poradce zůstal prodej luxusních domů (v hodnotě nad 10 milionů dolarů) v Dubaji během 3. čtvrtletí 2023 silný. Celkově byly v Dubaji uzavřeny prodeje v hodnotě přibližně 1,6 miliardy dolarů, což z ní dělá přední realitní místo na světě.

Pokud se podíváme na objem prodejů v období od ledna do září, činil přibližně 5 miliard dolarů. Tyto údaje zveřejnila známá realitní společnost Knight Frank ve Spojených arabských emirátech.

Dubaj se nadále zaměřuje na zlepšování investic do nemovitostí

Hlavním cílem Dubaje je stát se magnetem pro kapitál a lidi, protože se snaží dosáhnout udržitelného dlouhodobého růstu. Nový ekonomický model Dubaje se zaměřuje na příliv zahraničního kapitálu, cestovní ruch a investice do nemovitostí.

Není pochyb o tom, že obchod s nemovitostmi v Dubaji vzkvétá a vykazuje silný růst. Je to dáno především poptávkou ruských investorů a snadnými pravidly pobytu v Dubaji.

Kromě toho Dubaj také přijala řadu opatření, aby se nepotýkala se stejnými ekonomickými problémy jako během krize v roce 2008.

Celkově je v Dubaji vysoká poptávka po luxusních a špičkových domech, zatímco nabídka zůstává omezená. Tato dynamika trhu znamená, že ceny luxusních domů budou jen stoupat.

Za luxusní dům je považován každý dům, který má hodnotu více než 10 milionů USD, a zdá se, že během 3. čtvrtletí 2023 bylo prodáno přibližně 227 takových domů. To dále upevňuje postavení Dubaje jako špičkového trhu s luxusními nemovitostmi & díky tomu je daleko před Londýnem, New Yorkem a Hongkongem.

Dalším významným detailem je, že většinu této aktivity uskutečnili kupující obchodující „v hotovosti“. Bylo by brzy dělat nějaké závěry, ale pokud bude Dubaj pokračovat ve svých laxních pravidlech v oblasti nemovitostí, může si přivolat problémy od FATF. Koneckonců na trzích převládají transakce pouze v hotovosti, což může snadno přilákat potíže.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek