Prodej nových domů v USA v červnu klesl o 2,5 %

HSBC - Síla amerického dolaru bude tentokrát konzistentní

Nejnovější údaje ukazují, že prodej nových domů v USA v červnu poklesl, ale celkový trend je stále silný, protože v zemi je nedostatek domů.

Celkově byl zaznamenán pokles prodeje nových domů o 2,5 %, což znamená, že v letošním roce je zatím solidních přibližně 697 000 jednotek. Údaje ministerstva obchodu rovněž revidovaly květnové údaje o prodejích s novou hodnotou 715 000 jednotek.

Pokud se podíváme na prognózu ekonomů, ti očekávali prodej přibližně 725 000 nových jednotek. Naopak skutečná hodnota činila pouze 697 000. Podle odborníků lze nedávný pokles přičíst sezónnímu vývoji nebo skutečnosti, že úroková sazba v zemi je na rekordně vysoké úrovni.

Prodeje nových domů zůstávají předním ukazatelem

V USA je podpis smlouvy brán jako známka prodeje nových domů, který zůstává předním ukazatelem pro kontrolu zdraví realitního sektoru. Pokud se podíváme zpět, mohou být takové údaje volatilní, pokud se na ně díváme měsíc po měsíci. Pokud se nyní podíváme na údaje v meziročním srovnání, prodeje se zvýšily o 23,8 %!

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, jsou zásoby stávajících domů, které se pohybují na rekordně nízké úrovni. To vedlo k tomu, že potenciální kupující nabízejí více nabídek na různé nemovitosti.

Tento nedostatek zásob také zvyšuje ceny domů, které se na začátku letošního roku nacházely v medvědím trendu. V té době kupující odsunuly stranou vyšší úrokové sazby, protože čekali na lepší makroprostředí.

Podíváme-li se na situaci z širšího pohledu, trh s bydlením v USA se stabilizuje, ale vyšší úrokové sazby nadále zůstávají problémem. Během několika příštích dnů Fed opět zvýší úrokové sazby, což dále zvýší náklady na půjčky v zemi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek