Prodej nových vozidel v USA se v příštím roce zvýší o 1 %

Prodej nových vozidel v USA se v příštím roce zvýší o 1 %

Podle prognózy nezávislé internetové stránky o automobilech dojde v USA k nárůstu prodeje nových vozidel o 1 %. To znamená, že v roce 2024 se pravděpodobně prodá přibližně 15,7 milionu automobilů.

Nárůst prodeje nových vozidel v USA v příštím roce bude nepatrný, protože země se stále potýká s vysokými úrokovými sazbami. Kromě toho je poptávka slabá i vzhledem k vysoké míře inflace v zemi.

Prodej elektromobilů se v roce 2024 zvýší

Ačkoli se tedy nabídka vozidel v roce 2024 pravděpodobně zlepší, totéž se nedá říci o prodeji nových automobilů. Vzhledem k makroekonomickým problémům má smysl uvažovat o 1% růstu v roce 2024.

Očekává se, že prodej elektromobilů vzroste o neuvěřitelných 8 %, což naznačuje, že obrat k zelené energii nabral na obrátkách. O rok dříve činil prodej nových automobilů (specificky elektromobilů) pouze 6,9 %, což znamená, že v příštím roce dojde k nárůstu o +1,1 %.

Příští rok (2024) povede k mnoha nabídkám pro zákazníky spolu s nárůstem zásob. Ekonomika a spotřebitelé se však budou i nadále potýkat s vyššími úrokovými sazbami. V důsledku toho se dynamika automobilového trhu stává velmi obtížnou a náročnou.

Pokud se však podíváme na výrobce automobilů, věří, že poptávka po nových vozech po pandemii je stále velmi silná. Proto společnosti Toyota Motors a General Motors hlásí zlepšení prodeje nových automobilů v roce 2023. Podle nich nejsou problémy s dodavatelským řetězcem tak intenzivní jako v minulosti.

Jedním z konkrétních detailů zmíněných ve zprávě bylo, že američtí spotřebitelé nyní hledají cenově dostupné modely automobilů. To znamená, že modely automobilů, které jsou dražší, budou mít problém najít zákazníky.

Ačkoli prodej elektromobilů a hybridních vozidel vykazuje zlepšení, stále to nestačí k tomu, aby to signalizovalo úplný přechod k elektrickým variantám.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek