Prodejci Gbp/Usd potřebují překonat 1,2610, podle Scotiabank

GBP/USD se obchoduje s býčí tendencí poblíž 1,275

Analytici Scotiabank vydali svou nedávnou prognózu pro měnový pár GBP/USD, která zdůrazňuje důležitost úrovně podpory 1,2610. Podle Scotiabank musí prodejci prolomit hladinu 1,2610, protože to v krátkodobém horizontu otevře dveře k dalšímu oslabení.

Prozatím je momentum GBP/USD stále býčí & a pár lze pozorovat nad kritickou zónou podpory. Navzdory těmto slibným náznakům pár libra/dolak stále čelí značným rizikům poklesu.

Na intradenním grafu se navíc objevuje několik obrazců, které naznačují, že prodej GBP je již za rohem. V krátkodobém & a dokonce i v dlouhodobém horizontu ukazatel DMI upozorňuje na to, že momentum směrem dolů zůstane omezené.

Údaje z intradenního grafu však stále nemůžeme ignorovat, jelikož stále ukazují, že otestování supportu 1,2610 je velmi pravděpodobné. Pokud se GBP/USD od této úrovně úspěšně odrazí, znamenalo by to obnovení býčího trendu.

Zatímco se soustředíme na technické ukazatele a cenové formace na grafu, bylo by špatnou strategií ignorovat fundamenty na GBP/USD. Od údajů o indexu spotřebitelských cen až po vyhlídky na snížení sazeb ze strany BoE a Fedu může trend GBP/USD vychýlit mnohé.

Příští zasedání Bank of England se koná v únoru, zatímco zasedání Fedu v březnu. V jistém smyslu tedy pouze leden nabídne obchodníkům relativní klid, zatímco několik následujících měsíců bude volatilních.

Při bližším pohledu na prognózu Scotiabank pro GBP se ukazuje, že pár v krátkodobém horizontu ztratí plus minus zhruba 100+ pipů. Zatímco se na tuto prognózu díváme, čeká nás také americký index spotřebitelských cen, který by ji mohl učinit zcela chybnou. Také měkký údaj CPI pošle GBP do vzduchu kvůli vyhlídkám na snížení sazeb v USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek