Průzkum Bofa odhalil, že manažeři fondů se přesouvají k akciím

Usdcad dosáhnout 134s regionu na býčí hybnosti Scotiabank

Zdá se, že únor zlepšil apetit investorů a také nálada se změnila na optimistickou. V důsledku toho manažeři fondů pomalu snižují své hotovostní zásoby a tyto peníze zužitkovávají investicemi do akcií.

Dříve rostoucí geopolitické napětí a zejména válka na Ukrajině nutily manažery fondů prodávat akcie a zvyšovat držbu hotovosti.

Podle nového průzkumu banky BofA se však zdá, že se situace zlepšuje, protože manažeři fondů nyní opět nakupují akcie.

24% pravděpodobnost recese

Dříve přibližně 77 % manažerů fondů předpovídalo, že recese je vysoce pravděpodobná. Nyní se však pouze 24 % manažerů fondů domnívá, že recese je za rohem!

Vyplývá to z průzkumu, který obsahoval názory 299 manažerů fondů. Tito manažeři fondů dohromady spravují aktiva v hodnotě 847 miliard dolarů.

Průzkum také odhalil, že investoři jsou stále opatrní, ale míra této opatrnosti se výrazně snížila!

Celkově jsou investoři stále převáženi čistou hotovostí a méně vystaveni akciím. Zdá se však, že tento trend se nyní pomalu mění, neboť držba hotovosti se pomalu snižuje.

Průzkum nicméně ukazuje, že investoři nejsou tak pesimističtí, jako byli ještě před několika měsíci. Kromě toho se zlepšily i všechny klíčové ukazatele sentimentu. Stejně tak chuť riskovat se posouvá směrem k příznivějším podmínkám, což je pro trhy dobré.

Musíme však také vzít v úvahu skutečnost, že do roku 2023 zbývá jen několik týdnů. A situace na zemi je stále velmi horká – od války na Ukrajině po vysoké ceny energií je stále mnoho věcí, které mohou trhy narušit. Stejně tak i sazby jsou na rekordně vysokých úrovních, což bude akciové trhy rovněž brzdit.

Nicméně některé snížení sazeb později v roce 2023 zcela jistě dodá akciovým trhům po celém světě impuls!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek