Qualcomm oznamuje spolupráci s Mercedesem a BMW

Qualcomm oznamuje spolupráci s Mercedesem a BMW

Společnost Qualcomm, která je známou firmou v oblasti polovodičů, nedávno oznámila svůj plán spolupracovat se světoznámými výrobci automobilů, jako jsou Mercedes a BMW.

Společnost Qualcomm bude těmto automobilkám dodávat své polovodičové čipy. Podle společnosti budou tyto čipy sloužit k ovládání informačních a zábavních systémů v automobilech.

Spolupráce společnosti Qualcomm s automobilkou BMW byla oficiálně oznámena. V rámci této spolupráce budou čipy dodávané společnosti BMW využívány pro hlasové povely v automobilech.

Čipy Qualcomm budou pohánět Mercedes třídy E

Kromě toho bude společnost Qualcomm dodávat čipy také pro model třídy E automobilů Mercedes. Tyto modely automobilů by se měly na americkém trhu objevit v roce 2024.

V nedávném rozhovoru generální ředitel společnosti Qualcomm „Cristiano Amon“ hovořil o tom, že se společnost cítí optimisticky, pokud jde o automobilový sektor. Celkově plánuje, že jen z tohoto odvětví získá do konce roku 2026 příjmy ve výši téměř 4 miliard dolarů.

Do konce desetiletí (2030) společnost předpokládá, že její příjmy dosáhnou 9 miliard dolarů. Vzhledem k nedávnému partnerství společnosti Qualcomm s různými výrobci automobilů dává oznámení těchto prognóz smysl.

Generální ředitel společnosti Qualcomm rovněž dodal, že se společnost stále zaměřuje na hledání nových oblastí růstu. Jednou z těchto oblastí je automobilový průmysl, z něhož společnost již nyní získává nemalé příjmy.

V posledních několika letech společnost Qualcomm zaznamenala velký pokles na trhu s mobilními telefony, který dříve patřil k jejím nejlepším příjmům. V důsledku tohoto poklesu se společnost snaží diverzifikovat své portfolio tím, že se zaměřuje na jiné trhy, například na výrobu automobilů.

Zdá se, že zaměření společnosti na výrobu automobilů se konečně vyplácí, protože společnost zaznamenala 13% nárůst příjmů pouze z tohoto odvětví.

Po zveřejnění zprávy akcie QCOM klesly o 0,18 %, což naznačuje, že zpráva měla na ceny akcií jen malý nebo žádný dopad.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek