RBA: Michele Bullocková jmenována novou guvernérkou RBA.

RBA: Michele Bullocková jmenována novou guvernérkou RBA.

Australská centrální banka (RBA) v pátek oznámila, že vláda jmenovala Michele Bullockovou novou guvernérkou. Jakmile po několika měsících (v září) skončí Loweovo současné funkční období, stane se Michele další guvernérkou.

Bude to poprvé v historii RBA, kdy bude do funkce guvernéra vybrána žena. Na tuto pozici bylo zvažováno několik uchazečů, například David Gruen (šéf Australského statistického úřadu) a Steven Kennedy.

Bullocková prozatím pracuje jako zástupkyně guvernéra RBA a po převzetí funkce guvernérky bude působit sedm let.

RBA prochází generální opravou

Podle odborníků je jmenování Bullockové součástí reorganizace RBA, která začala v důsledku nezávislého přezkumu.

Pod vedením nové guvernérky RBA projde centrální banka různými změnami. Pro začátek budou měsíční zasedání nahrazena osmi zasedáními ročně. Stejně tak budou upraveny politiky banky zaměřené na podporu zaměstnanosti a boj proti inflaci.

Bullocková nedávno učinila prohlášení o tom, že jako nová guvernérka RBA bude čelit několika výzvám. Hovořila však také o tom, jak ji budou členové bankovní rady podporovat. Uvedla, že jejím závazkem je zajistit, aby RBA nadále plnila své provozní a politické cíle ve prospěch australského obyvatelstva.

Jmenování Bullockové přichází v době, kdy Australis čelí jedné z nejhorších inflací za posledních 30 let a pomalému růstu.

Pod vedením Loweho zahájila RBA jeden z nejagresivnějších cyklů zpřísňování sazeb, který byl naposledy zaznamenán pouze během finanční krize v roce 2008.

Při pohledu do budoucna bude o plánu Bullockové jasno, jakmile se ujme funkce nové guvernérky RBA. Z větší části je jakákoli zásadní změna politiky velmi nepravděpodobná.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek