RBA ponechává úrokovou sazbu na 4,10 % a signalizuje další zvyšování sazeb

RBA: Michele Bullocková jmenována novou guvernérkou RBA.

Australská centrální banka na nedávném zasedání ponechala své úrokové sazby na stabilní úrovni, ale dala najevo, že může dojít k dalšímu zvyšování sazeb.

Důvodem tohoto krátkého zastavení bylo zhodnocení přesného dopadu zvýšení sazeb provedených v minulosti. Zdá se však, že RBA je i nadále odhodlána pokračovat v kampani zpřísňování sazeb. To také odhaluje, že inflace zůstává pro RBA velkým problémem, protože k ní formuje všechny své politiky!

RBA ponechává úrokovou sazbu na 11letém maximu

Na červencovém zasedání RBA (Reserve Bank of Australia) ponechala úrokovou sazbu beze změny, která se nyní nachází na 11letém maximu. Úroková sazba v Austrálii byla naposledy zvýšena v květnu o 400 bazických bodů, čímž dosáhla úrovně 4,10 %.

Hráči na trhu většinou očekávali pauzu ve zvyšování sazeb, zatímco ekonomové si tímto výsledkem nebyli tak jistí.

Po rozhodnutí RBA se australský dolar (AUD) vůči americkému dolaru propadl o 0,4 % a naposledy se pohyboval na úrovni 0,06647 USD. Pro nadcházející srpnové zasedání RBA nyní trh oceňuje 50% šanci na zvýšení sazeb, které zvýší hotovostní sazbu na 4,35 %.

Guvernér RBA na zasedání hovořil o tom, že vyšší úrokové sazby jsou nutné k zajištění rovnováhy mezi poptávkou a nabídkou. Dodal také, že RBA chce po nedávném zvýšení sazeb získat jasnější představu o ekonomickém výhledu.

Největší nejistoty pro RBA prozatím představují globální ekonomika a spotřeba domácností. Jakmile tedy RBA dostane do rukou více ekonomických údajů, bude cesta vpřed jasná.

Podle jednoho z odborníků rozhodnutí RBA pozastavit zvyšování sazeb ukazuje, že australská ekonomika je ovlivněna globálními ekonomickými podmínkami.

RBA teoreticky plánuje poškodit ekonomický pokrok snížením spotřeby, což umožní i pokles inflace.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek