Ripple plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 285 milionů dolarů

Ripple plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 285 milionů dolarů

Společnost Ripple Labs, která stojí za mincí XRP, nedávno oznámila plán na zpětný odkup svých akcií v hodnotě přibližně 285 milionů dolarů. Společnost tyto akcie odkoupí od zaměstnanců a prvních investorů.

Společnost se rovněž podělila o nabídku, v níž ocenila Ripple Labs na přibližně 11,3 miliardy dolarů. Podle předpisů mohou investoři společnosti Ripple Labs prodat pouze asi 6 % svých celkových podílů.

Když byla společnost Ripple požádána o komentář, potvrdila tyto zvěsti a podělila se o informaci, že utratí téměř 500 milionů dolarů. Tato částka bude použita na zaplacení daní a konverzi omezených akciových jednotek na akcie.

Společnost Ripple Labs je oceněna na 11,3 miliardy dolarů

Společnost Ripple Labs také oznámila, že se od nynějška bude mnohem více zapojovat do programů zpětného odkupu! Dodala také, že tento krok umožní investorům Ripple Lab přístup k likviditě. Na dotaz ohledně vstupu na burzu v USA to odmítli s odkazem na nejistotu regulačních orgánů.

Společnost Ripple Labs má v hotovosti více než 1 miliardu dolarů a její kryptoaktivní aktiva mají hodnotu 25 miliard dolarů. Většinu těchto kryptoměn v rozvaze Ripple Labs tvoří „mince XRP“.

Načasování této nabídky je zásadní, protože byla oznámena hned po vyhrané bitvě proti SEC. Během rozsudku soudce rozhodl, že prodej XRP nelze považovat za nabídku neregistrovaných cenných papírů.

Společnost Ripple Labs existuje od roku 2012 a aktivně zprostředkovává přeshraniční transakce. Společnost nabízí tyto služby pomocí XRP & a chce způsobit revoluci v pohybu peněz po celém světě.

Společnost také dodala, že 95 % jejích zákazníků je odjinud než z USA. Co se týče toho, kolik peněz je zapojeno do platebního byznysu, odmítla společnost Ripple Labs komentovat.

Při poslední kontrole měla tržní kapitalizace XRP hodnotu přibližně 30 miliard dolarů, což z ní činí jednu z nejlepších kryptoměn.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek