Ropa Brent klesá v obavách ze zpomalení ekonomiky

Podle společnosti Bofa zůstanou ceny ropy volatilní

Ceny ropy Brent ve středu klesly navzdory snížení dodávek, které oznámily země jako Saúdská Arábie a Rusko. Důvodem tohoto poklesu může být zpomalení hospodářského růstu ve světě, které poškozuje náladu na trhu.

Ropa Brent se naposledy obchodovala se ztrátou 0,6 %, což odpovídá 46 centům. Při poslední kontrole činila cena jednoho barelu ropy Brent 75,79 USD, což je stále více než ceny z posledních několika let.

Na druhé straně se futures na americkou ropu WTI obchodovaly dokonce mnohem níže než ropa Brent. Cena futures kontraktu na ropu WTI se naposledy pohybovala na úrovni 70,86 USD za barel, když si připsala 1,5 %.

Na základě těchto dvou referenčních ropných indexů tedy ropa WTI mírně vzrostla, zatímco ropa Brent mírně poklesla, což situaci ještě více zamotává.

Ceny ropy zůstávají pod tlakem

Ceny ropy zůstávají z větší části pod tlakem, protože se chystá další zvyšování sazeb v Evropě a USA. Kromě toho globální ekonomika zpomalila také v důsledku boje s inflací, což nyní škodí i poptávce po ropě.

Na základě těchto tržních podmínek je velmi pravděpodobný pohyb cen ropy tam a zpět. Kromě toho se bude pozornost soustředit na politiku centrálních bank a hospodářské ukazatele z Číny, která zůstává hlavním spotřebitelem ropy. Proto také někteří analytici předpovídají, že se ceny ropy Brent budou obchodovat v blízkosti 75 dolarů za barel.

Nedávný průzkum z Číny také ukázal zpomalení v sektoru služeb spolu s výrobním sektorem. To je tedy další faktor, který udržuje ceny ropy pod tlakem.

Pokud jde o budoucnost, trh bude hledat podněty v zápisu ze zasedání FOMC spolu s nadcházejícím zasedáním FOMC.

Zdá se, že nedávno oznámené snížení produkce trh povzbudilo pouze dočasně. Nyní, když se začíná projevovat realita, se zdá, že ceny ropy mohou konstatovat další pokles.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek