Ropa Brent se nadále obchoduje kolem 80 na pozadí rostoucích zásob v USA

Ropa Brent se nadále obchoduje kolem 80 na pozadí rostoucích zásob v USA

Během středeční obchodní seance zůstaly ceny ropy stabilní, protože hráči na trhu zůstali bez jasného směru. Katalyzátorem tohoto vývoje cen ropy je nárůst zásob ropy v USA. Kromě toho také Čína znovu otevírá svou ekonomiku a pak tu máme globální ekonomickou nejistotu.

V důsledku těchto smíšených signálů se cena ropy Brent nadále střídala v kladných a záporných hodnotách. Při poslední kontrole futures na ropu Brent vzrostl o 43 centů, což odpovídá 0,5 %. Na druhé straně WTI si rovněž připsala 25 centů, což odpovídá 0,3 %. Stručně řečeno, futures na ropu Brent se obchodoval za 80,53 USD, zatímco cena futures na WTI činila 75,37 USD.

Během pondělní i úterní obchodní seance si oba kontrakty připsaly mírný zisk a odrazily se od dna po výrazném výprodeji v prvních dnech roku 2023.

Zásoby ropy v USA se obracejí vzhůru

Při kontrole 6. ledna 2023 došlo k nárůstu zásob ropy v USA o 14,9 milionu barelů. A zároveň došlo k nárůstu zásob destilátů o 1,1 milionu barelů.

Podle analytiků se očekával pokles zásob surové ropy, ale zdá se, že údaje hovoří jinak.

Další věcí, která znepokojuje hráče na trhu, je vyhlídka na vyšší úrokové sazby a vysokou inflaci. Pokud by v roce 2023 skutečně došlo k recesi, byla by to pro trh s ropou v celosvětovém měřítku špatná zpráva.

Pokud by však údaje o inflaci z USA byly uspokojivé, posunulo by to dolar dolů, což by nakonec podpořilo poptávku po ropě v USA a dalších zemích.

Prozatím se ceny nepohnuly níže navzdory nárůstu zásob v USA a řečem o možné recesi. Důvodem je naděje, že plné otevření čínské ekonomiky opět podpoří růst poptávky. Koneckonců Čína je druhou největší zemí z hlediska spotřeby ropy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek