Ropa klesla o 0,6 % s blížícím se zasedáním OPEC+

Ropa klesla o 0,6 % s blížícím se zasedáním OPEC+

Oba futures kontrakty na ropu v úterý klesají, protože dlouho očekávané zasedání OPEC+ je za rohem. Ve skutečnosti již futures na ropu smazaly většinu svých zisků z posledních dnů a nyní se nacházejí v červených číslech.

Vypadá to, že účastníci trhu zaujali opatrnější přístup, protože čekají na výsledek nadcházejícího zasedání OPEC+. Očekává se, že všichni členové OPEC+ budou diskutovat o již oznámeném snížení dodávek a také o případných nových omezeních.

Snížení dodávek ropy se prodlouží až do roku 2024

Vzhledem k tomu, že globální růst není tak rychlý, jak se původně předpokládalo, existuje velká šance, že se snižování dodávek dále prodlouží, aby podpořilo ceny ropy.

V důsledku toho futures na ropu Brent ztratil 0,51 USD a klesl o 0,6 %. Podobně i futures na ropu WTI ztratily 0,51 USD ze své hodnoty (přibližně -0,7% změna). Při poslední kontrole byla obchodní cena futures na ropu Brent 81,81 USD, zatímco futures na ropu WTI se obchodovaly na úrovni téměř 77,32 USD.

V pondělí oba tyto kontrakty na ropu posílily o +2 % po zvěstech, že členové OPEC+ budou 26. listopadu uvažovat o dalším snížení dodávek. Růst však byl omezen, neboť většina těchto zisků byla během úterní seance odmazána.

Teoreticky bude další snížení dodávek ze strany členů OPEC+ pro ceny ropy i budoucí kontrakty na ropu příznivé.

Podle jednoho z odborníků povede zasedání OPEC+ pravděpodobně k dalšímu snížení dodávek i v průběhu roku 2024. Pokud tedy vezmeme tuto prognózu v úvahu, znamená to, že ceny ropy zažijí v příštích několika měsících další růst.

Při porovnání s cenami ropy ze září je zaznamenán pokles o 16 %, což znamená, že poptávka po ropě zůstává i přes hluboké omezení nabídky slabá. Trh se zároveň obává o růstové vyhlídky Číny, která je zároveň největším dovozcem ropy na světě.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek