Ropa roste na pozadí slábnoucího rizika recese

Ropa se v pátek dostala do zelených čísel, ale za celý týden klesla o 5 %

Během pondělní obchodní seance se trh s ropou obrátil vzhůru, protože šance na recesi v USA jsou nyní velmi malé. Tato zásadní změna přesunula pozornost trhu směrem ke snižujícím se dodávkám ropy, a tak tlačí ceny nahoru.

A jen před několika dny (v pátek) podpořila ceny ropy také zpráva NFP z USA. Ve skutečnosti ropa díky nedávné zprávě o zaměstnanosti posílila o 4 %, a to navzdory skutečnosti, že Fed pravděpodobně zvýší úrokové sazby.

Po nedávných událostech se ropa Brent obchodovala za 76,39 USD, když si připsala 1,09 USD. Podobně ropa WTI získala 1,03 USD a obchodovala se poblíž 72,37 USD.

Menší pravděpodobnost recese

Podle analytiků společnosti CMC Markets je oživení na trhu s ropou podobné tomu, které pozorujeme u energetických akcií. V důsledku tohoto vývoje je nyní šance na hospodářskou recesi ještě nižší!

Ještě před týdnem ropa Brent klesala o -5,3 %, zatímco americká ropa o 7,1 %. Oba tyto referenční indexy ropy se pohybovaly v záporném trendu tři týdny po sobě!

Po tomto poklesu mnozí odborníci prohlásili, že reakce trhu byla přehnaná a nepřirozená. Zdá se však, že trh s ropou je nyní konečně připraven opět se obrátit vzhůru.

Pokud se podíváme na fundamentální údaje o ropě, existuje mnoho faktorů, které vyšší ceny podporují. Prvním a nejdůležitějším z nich je snížení produkce ze strany hlavních zemí produkujících ropu, jako je Saúdská Arábie.

Kromě toho nižší pravděpodobnost recese v USA také podpoří náladu investorů a pravděpodobně bude dále tlačit ceny ropy vzhůru.

Do budoucna bude poptávku po ropě ovlivňovat také hospodářská situace zemí, jako jsou Čína, USA, Německo a Japonsko.

A všichni víme, že vyšší poptávka, ale nízká nabídka ropy automaticky přinutí trh s ropou k obratu vzhůru!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek