Ropa se v pátek dostala do zelených čísel, ale za celý týden klesla o 5 %

Ropa se v pátek dostala do zelených čísel, ale za celý týden klesla o 5 %

Páteční seance umožnila cenám ropy získat zpět část ztracených pozic. Podle analýzy je to především díky tomu, že obchodníci po nedávném medvědím trendu nakoupili pokles.

Z dalších zpráv Saúdská Arábie zmínila, že snižování dodávek bude pokračovat i v roce 2024. Zdá se však, že trhy těmto komentářům nevěří, protože ceny ropy za týden stále klesají o 5 %.

Zvýšení těžby ropy v USA

Říci, že nabídka a poptávka procházejí změnou, by nebylo vůbec špatné. V USA došlo k výraznému nárůstu produkce ropy, což vlastně vedlo k přebytku na straně poptávky.

Zdá se, jako by si americký dolar také vytvořil určitou korelaci s ropou, protože ve stejném období také klesal. V tomto ohledu se obchodníci domnívají, že navzdory jestřábím komentářům Fedu centrální banka se zvyšováním sazeb skončila.

Kromě toho se někteří obchodníci obávají také vyhlídek na recesi, která by mohla začít v roce 2024. V takovém případě by americká ekonomika dostala velkou ránu & pravděpodobně ovlivní i americké trhy.

Pokud si tedy toto uvědomíme v kontextu, je zde vyšší šance, že od příštího roku dojde k většímu oslabení USD vůči ostatním měnovým párům.

Obchodní cena ropy WTI prozatím činí 74,03 USD, zatímco ropa Brent se obchoduje poblíž 78,52 USD s krátkodobým růstem. Podle některých analytiků je nedávná cenová akce ropy známkou toho, že větší volatilita je za rohem.

Při pohledu do budoucna je nejvýznamnější rezistencí 80,00 USD, následuje 84 USD a poté 90 USD. Na těchto úrovních je větší šance na silný prodej nebo vybírání zisků, protože obchodníci opouštějí trh.

Na druhé straně máme podporu na 74 dolarech, následovanou 70 dolary, což je rovněž kulaté číslo. Pokud se cena ropy dotkne 70 dolarů nebo níže, šance na intervenci OPEC+ se výrazně zvýší.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek