Ruský rubl (RUB) se po krátkém překročení úrovně 100 zotavuje

Ruský rubl (RUB) se po krátkém překročení úrovně 100 zotavuje

V historickém obratu událostí ztratil ruský rubl (RUB) vůči americkému dolaru na krátkou dobu úroveň 100. Oslabení rublu však bylo krátkodobé, neboť se rychle zotavil a nyní se obchoduje poblíž úrovně 99,58.

Podle ekonomů čelí RUB několika protivětrům, jako je zvýšení odlivu měn a také pokles přebytku běžného účtu platební bilance. Všechny tyto faktory na ruský rubl silně doléhají a ztěžují tak jeho konkurenceschopnost vůči USD a EUR.

Podíváme-li se zpět, ruský rubl během srpna také překonal hranici 100, po níž následovalo zvýšení sazeb ze strany Ruské centrální banky o 350 bazických bodů. Po zvýšení sazeb se základní úroková sazba v Rusku vyšplhala na rekordní úroveň 12 % & umožnila tak měně zotavit se.

RUB podpořila centrální banka

Kromě toho ruské úřady zavedly také devizové kontroly, aby zajistily, že oslabování rublu nebude pokračovat, a umožnily mu návrat na dvouciferné hodnoty.

Po krátké ztrátě hranice 100 RUB získal vůči USD hodnotu 0,2 % a obchoduje se poblíž 99,58. Dříve se RUB vůči USD obchodoval poblíž hodnoty 100,255, což bylo pro tento pár několikatýdenní minimum.

Ruský rubl (RUB) získal na hodnotě i vůči euru a naposledy se pohyboval poblíž 104,29 se ziskem 0,6 %. Podobně je na tom i hodnota RUB vůči japonskému jenu na 13,60 s výrazným denním ziskem.

Pohled do historie ukazuje, že RUB zažívá prodejní tlak na začátku každého měsíce. Je to dáno především tím, že vývozci z Ruska musí přepočítávat RUB na jiné měny.

Podle jednoho z analytiků je úroveň 100 pro RUB spíše psychologickou bariérou než skutečnou rezistencí. Zároveň dodávají, že vzhledem k makroekonomickým podmínkám bude RUB v příštích týdnech a měsících zlevňovat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek