Růst čínského vývozu zůstává pomalý, ale konzistentní

Růst čínského vývozu zůstává pomalý, ale konzistentní

Podle průzkumu mezi analytiky se čínský vývoz v dubnu zvýšil, ale mnohem pomaleji než v minulém měsíci. Růst lze přičíst nesplněným zakázkám během COVID. Pomalý globální růst však zůstává hlavní hrozbou pro čínský exportní sektor.

Marketing očekává, že čínský vývoz během dubna meziročně vzroste o 8,0 % poté, co během března vykázal růst o 14,8 %. I když je 8% růst dobrý, nelze popřít, že je mnohem pomalejší než ten, který jsme zaznamenali během března.

Žádný růst čínského dovozu

Na otázku týkající se dovozu realizovaného čínskou ekonomikou odborníci odpověděli, že se neočekává vůbec žádný růst. Ještě před měsícem byl u dovozu zaznamenán meziroční pokles o 1,4 %, což vykresluje nepříliš dobrý obrázek čínské ekonomiky.

Nelze také popřít skutečnost, že hlavní obchodní partneři Číny stojí na pokraji recese. Zlepšení, které bylo zaznamenáno během března, navíc také poukazuje na to, že nesplněné objednávky jsou nyní konečně dokončeny.

Pokud se podíváme na index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu, ukazuje, že během dubna došlo k prudkému poklesu nových exportních zakázek. To poukazuje na problémy, s nimiž se podniky a čínští politici potýkají v éře oživení po skončení COVID.

Podle ekonoma společnosti Nomura je meziroční růst o 14,8 % přinejlepším neudržitelný. Dodali také, že růst vývozu bude pravděpodobně jednociferný, nebo se dokonce ponoří do záporných hodnot.

Důvodem pro vykreslení tohoto chmurného obrazu čínské ekonomiky je nárůst geopolitického napětí a zpomalení globální ekonomiky.

Čína také dováží velké množství zboží z Jižní Koreje – Pokud se tedy podíváme na vývoz, který Jižní Korea do Číny realizuje, během dubna se snížil o 26,5 %! Takže i v tomto ohledu se zdá, že čínská ekonomika vykazuje známky zpomalení.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek