Scotiabank předpovídá, že EUR/CAD čeká obrat k lepšímu

Scotiabank předpovídá, že EUR/CAD čeká obrat k lepšímu

Podle analytiků Scotiabank je klesající trend měnového páru EUR/CAD konečně u konce. Naznačili také možné krátkodobé oživení páru EURO/Kanadský dolar.

Podle Scotiabank týdenní graf EUR/CAD naznačuje, že v počátečním procesu je obrat. Přesněji řečeno, poukázali na formaci ranní hvězdy na týdenním grafu, což je býčí svíčková formace. Tato formace se stále vytváří a bude dokončena pouze v případě, že EUR/CAD uzavře výše.

Pokud bude býčí svíčková formace na EUR/CAD dokončena, bude to pro tento měnový pár silný signál k obratu. Z fundamentálního hlediska bude býčí trend na tomto páru vyžadovat posílení eura a oslabení kanadského dolaru.

Rezistence EUR/CAD na úrovni 1,4485

Prozatím se EUR/CAD bude pravděpodobně obchodovat v blízkosti rezistence přítomné na úrovni 1,4485 – 1,4515. Ta má hodnotu přibližně 30 pipů a upozorňuje na oblast, kde se nachází většina prodejních příkazů EUR/CAD.

V krátkodobém horizontu se tato zóna rezistence EUR/CAD udrží, pokud na denním/týdenním grafu nedojde k jejímu jasnému prolomení.

Pokud býci EUR tuto zónu odporu překonají, pošlou EUR výš směrem k úrovni 1,4650 nebo výš. Naopak nejbližší support pro EUR/CAD se nachází na úrovni 1,4325 a poté na 1,4160.

Podle prognózy Scotiabank je šance na býčí oživení vyšší ve srovnání s prodloužením medvědího pohybu. Technické grafy již začaly tuto možnost naznačovat, ale z fundamentální stránky jsme zatím nic takového neviděli.

V nadcházejících dnech bude důležité sledovat, co řeknou BoC a ECB o svém dalším politickém kroku. Holubičí BoC, zatímco jestřábí ECB bude favorizovat růstový pohyb páru EUR/CAD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek